Statywy Triopo G130 i M130
Marka Triopo wprowadza na rynek nowe zestawy statywowe G130 i M130. Model G130 został wykonany z lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego, natomiast M130 ze stopu aluminiowo-magnezowego. Obydwa statywy dostępne są w zestawie z głowicą kulową KK-0S, przystosowaną do współpracy z kompaktowymi aparatami systemowymi oraz z lekkimi lustrzankami.
Informacja prasowa
Triopo G130 i M130 są już w sprzedaży
![]() |
Zestawy G130 i M130 oparte są na ultralekkich i najmniejszych modelach statywów fotograficznych marki Triopo. Najbardziej zaawansowana wersja G130 wykonana została z włókna węglowego nowej generacji – lekkiego i bardzo wytrzymałego materiału dobrze tłumiącego drgania pochodzące od aparatu i podłoża. Triopo M130 jest nieco cięższą i mniej zaawansowaną technologicznie wersją G130 wykonaną ze stopu aluminiowo-magnezowego. Pozwoliło to na obniżenie ceny przy zachowaniu tych samych funkcjonalności.
![]() Triopo G130 + głowica KK-0S |
![]() Triopo G130 + głowica KK-0S |
Cechy głowicy:
- mocowanie statywowe 3/8",
- dwa pokrętła blokady,
- panoramiczna podstawa ze skalą obrotu,
- uchwyt szybkozłączki typu Arca-Swiss,
- podwójna poziomnica (libella),
- szybkozłączka rozmiaru 39×50 mm z blokadą wysunięcia.
![]() Triopo M130 + głowica KK-0S |
![]() Triopo M130 + głowica KK-0S |
Parametry techniczne:
- Materiał, M130: stop aluminiowo-magnezowy, G130: włókno węglowe,
- Liczba sekcji: 5,
- Wysokość maksymalna z wyciągniętą kolumną: 130 cm,
- Wysokość z głowicą: 118 cm,
- Wysokość transportowa: 32.5 cm,
- Wysokość minimalna: 34.5 cm,
- Mocowanie statywowe: 3/8"
- Zalecana waga aparatu: do 1 kg,
- Waga z głowicą, M130: 1060 g, G130: 933 g.
Nowa identyfikacja wizualna marki Triopo
Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli statywów uległa zmianie identyfikacja wizualna marki. Dotychczasowy logotyp Triopo został odświeżony. Na premierę czeka także nowa strona internetowa.
Gwarancja
Wszystkie produkty Triopo objęte są 24-miesięczna gwarancją.
Cena
Sugerowana cena detaliczna zestawów:
- M130 + KK-0S – 239 zł z VAT,
- G130 + KK-0S – 425 zł z VAT.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Statywy Triopo są wyrobami wysokiej jakości. Używam zarówno mono- jak i triopoda. Sprawują sie rewelacyjnie. Są lekkie i solidnie wykonane. Tutaj natomiast może zastanowic cena ? ...
są stosunkowo tanie bo są malutkie...
tropo to wedlug mnie najlepsza alternatywa dla zaawansowanego amatora doskonaly kompromis miedzy badziewiem dziwnych firm a manfrotto za potezna kase
130 cm max, z wyciągnietą kolumną? Po co się robi takie statywy? Do makrofotografii?
@Jacek_Z | Do tego żeby chciało się je nosić, gdy woreczek z grochem już nie wystarcza:)
Przy masie własnej 1060g udźwig tylko 1kg? To jakieś nieporozumienie!
Te statywu są idealne do bezlusterkowcow. Mam bardzo podobny tylko sirui (najmniejszy) i używam z nex7. Jest to jedyny statyw, który można bez problemu zmieścić w plecaku w poziomie. Przerabialem juz kilka statywów różnej klasy i wielkości, ale żaden nigdy nie opóścił domu. Jak ktoś potrzebuje czasem zrobić sobie i bliskim zdjęcie poza domem bez ucietych stóp :D , wykadrowane tak jak lubi to polecał tego typu wynalazki!
Za to ja mam Manfrotto 055XPROB, który maksymalnie "wyciąga" się gdzieś w okolice 2m i czasami zastanawiam się nad kupnem czegoś a połowę mniejszego, do pracy np. w niewielkich pomieszczeniach. Producenci tworzą produkty, ponieważ jest na nie rynek.
Sawydz, jestem w takiej samej sytuacji jak Ty. Wysoki statyw jest niezbędny, ale często ważniejsza jest waga i gabaryt po złożeniu niż maksymalna wysokość wyciągu, dlatego zamierzam dokupić coś małego i lekkiego. Na razie najbliższym spełnienia moich oczekiwań jest Slik Sprint Mini II GM:
- maksymalna wysokość 109cm
- długość po złożeniu 35cm
- waga z głowicą 780g
- udźwig max 2kg
A czytając tego niusa myślałem, że może to będzie Triopo... Właściwie to cena tego karbona G130 jest bardzo nęcąca, ale niestety udźwig max 1kg go dyskwalifikuje :-(
a może te Triopo są bardziej wytrzymałe, tylko głowica jest słabiutka...
Panowie, w specyfikacji podano ZALECANĄ maksymalną wagę aparatu a nie zaś maksymalny udźwig statywu który na bank jest kilkukrotnie większy. Tutaj małe wymiary statywu okupione są wysoko położonym środkiem ciężkości (dwusekcyjna kolumna centralna).
Marquez, możesz mieć rację, tylko dlaczego producent, który w odniesieniu do swoich innych produktów podaje ścisły parametr techniczny pt."Maksymalne obciążenie" tutaj ucieka się do sformułowania rodem z beletrystyki... Co to znaczy "Zalecana waga aparatu do 1kg"? Zapytam z przekąsem: Jeżeli aparat waży 800g, a obiektyw 3kg, to będzie zgodnie z zaleceniem, czy już nie? Parametry techniczne muszą być precyzyjnie określone i nie mogą podlegać wolnej interpretacji.
Nie chcę tutaj bronić producenta, ale biorąc pod uwagę specyficzną konstrukcję statywu wolę jednak zapewnienie o "zalecanej wadze aparatu" niż informację o "maksymalnym obciążeniu", które może odnosić się do stabilności lub wytrzymałości konstrukcji.
@TomSte
Piszesz:
"Parametry techniczne muszą być precyzyjnie określone i nie mogą podlegać wolnej interpretacji."
Rzadko raczej się zdarza, by ktoś robił zdjęcia samym aparatem (korpusem albo "body", bo to lepiej brzmi, hi, hi...). Z reguły zakłada się jeszcze obiektyw a te są baaardzo różne - długość, ciężar, ogniskowa.
Źle wyważony lekki zestaw z długim tele będzie inaczej spisywał się na takim statywie niż wyważony dobrze z krótszą ogniskową. Poza tym jeden statyw i tak nie załatwia sprawy. Między Triopo G130 + głowica KK-0S a Manfrotto 190B + Głowica Manfrotto 141 RC mam jeszcze dwa inne (mniejszych od Triopo G130 już nie liczę) i każdy ma inne zastosowanie. Ten Manfrotto 190B z 141 RC i kompaktem czy bezlusterkowcem z szerokim kątem raczej śmiesznie by wyglądał.