Canon EF-M 55-200 mm f/4.5-6.3 IS STM
Firma Canon zaprezentowała dzisiaj nowy teleobiektyw, zaprojektowany z myślą o kompaktowym aparacie systemowym EOS M. Canon EF-M 55-200 mm f/4.5-6.3 IS STM został wyposażony m.in. w silnik krokowy STM oraz 3.5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu.
Specyfikacja obiektywu jest dostępna w naszej bazie:
Informacja prasowa
![]() |
Warszawa, 17 czerwca 2014 r. – Firma Canon rozwija linię obiektywów EF-M, prezentując pierwszy zmiennoogniskowy obiektyw telefoto EF-M 55-200 mm f/4.5-6.3 IS STM. Zaprojektowany z myślą o kompaktowym aparacie systemowym EOS M, nowy obiektyw został wyposażony w zaawansowaną optykę, technologię silnika krokowego (STM) i 3.5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu. Co więcej, oferuje zakres ogniskowych 55-200 mm, dzięki czemu użytkownicy mogą być jeszcze bliżej fotografowanych scen.
Bądź bliżej
EF-M 55-200 mm f/4.5-6.3 IS STM dołącza do trzech już dostępnych obiektywów z serii EF-M. Obecnie użytkownicy będą mieli do dyspozycji szeroki zakres ogniskowych od 11 do 200 mm. Nowy obiektyw, który jest idealnym uzupełnieniem podstawowego zestawu EOS M, oferuje nowe, kreatywne możliwości i pozwala rejestrować różnorodne sceny – od przyciągających spojrzenia portretów (ogniskowa 55 mm) po dziką przyrodę (200 mm).
Wiodące technologie optyczne dla wspaniałych zdjęć
Obiektyw EF-M 55-200 mm f/4.5-6.3 IS STM oferuje mocny optyczny stabilizator obrazu i technologię STM. Dzięki temu zapewnia bardzo wysoki poziom odwzorowania detali zarówno podczas fotografowania, jak i tworzenia materiałów wideo. W trakcie kręcenia filmów technologia STM zapewnia płynne przejście ostrości w zbliżeniach, gdy przenosimy uwagę z jednego obiektu na drugi.
![]() |
Cichy mechanizm STM ułatwia nagrywanie ścieżki dźwiękowej, która oddaje naturalną atmosferę filmowanych scen. Dodatkowo, efektywny 3.5-stopniowy optyczny stabilizator obrazu redukuje widoczne poruszenia. Co więcej, użytkownicy mogą także robić ostre zdjęcia w zbliżeniu oraz nagrywać stabilne filmy.
Wspaniałe zdjęcia osiągane z łatwością
Obudowa EF-M 55-200 mm f/4.5-6.3 IS STM została wykonana z wysokiej jakości metalu, który jest charakterystyczny dla produktów z linii EF-M. Ten kompaktowy i lekki obiektyw to idealne narzędzie do codziennego użytku. Optyczna struktura obiektywu została zaprojektowana z myślą o najwyższej jakości obrazu w całym zakresie ogniskowych i obejmuje element o bardzo niskim współczynniku załamania światła (Ultra-low Dispersion, UD). Co więcej, nieruchomy element przedni ułatwia zastosowanie filtrów do efektów specjalnych, podczas gdy manualny pierścień regulacji ostrości zapewnia swobodę w zakresie zmiany ostrości podczas fotografowania.
EF-M 55-200 mm f/4.5-6.3 IS STM – kluczowe cechy:
- Zakres ogniskowych 55-200 mm
- Stabilizator obrazu dla ostrych zdjęć
- Kompaktowa konstrukcja
- Płynna, niemal bezgłośna technologia STM
- Szybka zmiana ustawień – pierścień regulacji ostrości
- Doskonała jakość zdjęć – ostre detale i piękne kolory
![]() |
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
A ciemniej sie nie dalo?
pięknie wykonany ...zamiast z plastiku ... z metalu
nawet czarnej farbki młotkowej nie pożałowali
Jupi! 4 obiektyw 2 lata po wprowadzeniu bagnetu!
@ncc23marek Gdzie Ty widzisz na tym obiektywie „farbkę młotkową”?
snuffi - ale są przejściówki na obiektywy EF i EF-S z pełnym przeniesieniem parametrów. Tak więc masz dostęp do setek obiektywów.
A co to za określenia ta 3,5 stopniowa stabilizacja? Czy chodzi o wydajność 3,5 EV a może o kąt dopuszczalnych drgań aparatem:)
komisarz_ryba | 2014-06-17 11:57:52
A ciemniej sie nie dalo?
Pewnie by się dało, ale czy kolega chciałby chodzić z obiektywem wielkości wiaderka?
6.3 pod apsc
kiedy się skończy ten żałosny cyrk pod szyldem canona?
To trochę tak, jakby z 18-200 wyciąć początek zakresu :)
Jako właściciela EOSa M cieszy mnie że Canon nie odpuszcza tego systemu. Wbrew pozorom wiele założeń ma trafnych : APS-C jest wystarczająco duże a pozwala jednak na mniejsze aparaty, szkła są projektowane z myślą ograniczenia wielkości, kompatybilność z obiektywami EF, porządne wykonanie by nie bać się codziennego użytku, dobre możliwości wideo, hot shoe... Oczywiście widać że Canon stara się nie konkurować ze swoimi lustrami, ale myślę że wielu użytkowników EOSa M i tak posiada również lustro Canona i nie potrzebują drugiego takiego samego aparatu, tylko właśnie małego "zastępcę" kiedy trudno wziąć ze sobą 5Dmarka i zoomy f/2.8.
A teraz co mnie smuci : po pierwsze f/6.3, myślałem że Canon jednak nie przekroczy f/5.6, może to tylko 1/3EV ale psychologicznie to pewna granica. Po drugie mimo że pewnie znajdą się chętni na taki obiektyw to jednak ja bym wolał stałki do kompletu z świetnym 22/2, może drugi standard 33/2 albo 55mm f/2 IS makro-portretowy? Po trzecie liczyłem że z tym obiektywem ukaże się też EOS M3, z Dual Pixel AF, kompatybilny z wizjerem do G1Xa...
@Bojomir
komisarz_ryba | 2014-06-17 11:57:52
A ciemniej sie nie dalo?
Pewnie by się dało, ale czy kolega chciałby chodzić z obiektywem wielkości wiaderka?
Mam N55-300VR 4.5-5.6- jaśniejszy, ostry, z metalowym bagnetem, większy zakres i nie jest wielkości wiaderka... Kosztował mnie 800zł- jakieś pytania ze strony fanów Canona? :))))))))
"dołącza do trzech już dostępnych obiektywów z serii EF-M"
Niesamowite... Szklarnia jak stodoła- można już tworzyć "system":)
I jeszcze "wykonana z wysokiej jakości metalu, który jest charakterystyczny dla produktów z linii EF-M"-
zapomnieli dodać, że nie dotyczy najważniejszego czyli BAGNETU?!
@TomcioPaluszek - ta jasne, już widzę 17-50 przez przejściówkę do m-ki podłączone - mistrz ergonomii, nie mówiąc o AF :P
oz - i oczywiście podpinasz go do małego bezlusterkowca...
pewnie do nikona one
@oz - Canon 55-250 IS II za 650zł czy Canon 55-250 STM za 1100zł, waga 380g, długość 11cm. Kanonierzy mogą je podpiąć do dowolnej lustrzanki APS-C Canona i do bezlusterkowca EOS M przy użyciu przejściówki z przekazywaniem wszystkich danych. Wielkość tych zoomów i ich waga nie kłóci się z Eosem M. Jak rozumiemy ten N55-300 jest podpinany do bezlusterkowca N1? Bo tylko wtedy ta wypowiedź tutaj miałaby jakikolwiek sens...
System rośnie jak grzybki po deszczu!
Ale chyba chodzi o deszcz marcowy, a nie sierpniowy/wrześniowy. :)
Wiem, że redaktorzy brzydzą się brać do ręki plasticzaki ale czy można spodziewać się testu 55-250mm stm?
Bo eos m to bardziej przypomina "piwo bezalkoholowe dostępne w browarze" niż prawdziwy system i raczej nie ma co sobie nim głowy zawracać.
Testów 55-250STM jest w sieci od groma. Obiektyw praktycznie bez wad. Noooo, ma jedną zasadniczą - plastikowy bagnet!!!
Czyli film z cyklu "czy Ty też już dziś dopierdzieliłeś Canonowi"? :-P
Proszę bardzo - zobaczmy co mamy do Nexa - jakby nie było - przecież to dużo lepszy system bezlusterkowy.
link
Jeden ogromy a drugi - o jejku - taka sama ciemnica... :P
Ale podobno nexy mają autofocus?
Oj Maciuś Maciuś...
Odpowiedź w stylu "A u was murzynów biją"... :P
O! Kolejne z serii Africa Explorer.
Obiektyw chyba do filmowania tylko, że w takim przypadku to wolałbym mieć ekw, 24-300.
W NX do filmowania jest 18-200 - z tego powodu droższy niż zwykłe 18-200.
A w kwestii podobnego zakresu mam do NXa 50-200 F3,5-F5,6 i nawet F5,6 jest za ciemne czasem więc F6,3 tym bardziej sobie nie wyobrażam.
BTW małe to szkło nie jest ale do wiaderka mu daleko za to daje bardzo ładny bokeh i kosztowało między 600-700 PLN co jak za odpowiednik niknowskich VR z silnikiem USM do AF nie jest wygórowaną ceną.
powyżej 150 mm da sie zauważyć spadek ostrości ale w dalekich scenach - po przymknięciu jest lepiej.
Do 150 mm jest super.
Generalnie do Canona nie można mieć żalu, że mając n awzględzie mały gabaryt dał 6,3 wszak to matryca DX a 6,3 na DX to jakby F4,5 na 4/3.
Aby zrobić jaśniejsze szko musiałby Canon oferoać jakiś korpus z którym da sie to jako tako trzymać.
Obecny M jest mydelniczką to naleśników raczej...