Yongnuo YN560-TX
Firma Foxfoto poinformowała o premierze nowego produktu marki Yongnuo. Chodzi o kontroler lamp błyskowych YN560-TX. Pozwala on uzyskać pełną kontrolę nad systemem lamp błyskowych opartych o popularny model lampy reporterskiej Yongnuo - YN560III.
Informacja prasowa
![]() |
Firma Foxfoto, dystrybutor marki Yongnuo ma przyjemność poinformować o premierze nowego produktu: Kontroler lamp błyskowych Yongnuo YN560-TX (wersja dedykowana do Canona).
Długo oczekiwany sterownik Yongnuo YN560-TX pozwala uzyskać pełną kontrolę nad systemem lamp błyskowych opartych o bardzo popularny model uniwersalnej lampy reporterskiej - Yongnuo YN560III. Nowe urządzenie umożliwia podzielenie lamp na 6 grup (16 kanałów) i sterowanie mocą błysku oraz zoomem bez konieczności podchodzenia do lamp w celu ręcznego wprowadzania ustawień. W wersji ze stopką dedykowaną do Canona wciśnięcie spustu migawki aparatu wybudza lampy z trybu uśpienia.
Kontroler Yongnuo YN560-TX jest kompatybilny z bezprzewodowymi wyzwalaczami Yongnuo RF602/RF603/RF603II. Rozwiązanie to umożliwia współpracę urządzenia z lampami innymi niż YN560III. W takiej konfiguracji parametry błysku ustawiane są bezpośrednio w panelu lampy błyskowej.
Możliwa jest również współpraca YN560-TX z transmiterem YN622C-TX (wymaga wgrania najnowszego firmware’u do YN622C-TX).
Dodatkowo YN560-TX posiada możliwość pracy w trybie odbiornik/nadajnik. Wyzwolone za pomocą transmiterów Yongnuo RF603 lub RF603II urządzenie uruchomia spust migawki aparatu (konieczne jest podpięcie kabelkiem synchronizacyjnym do gniazda w aparacie) i równocześnie przekazuje informacje do powiązanych lamp błyskowych.
Kontroler Yongnuo YN560-TX został wyposażony w duży, czytelny wyświetlacz LCD oraz intuicyjny interfejs podobny do tego, jaki znajduje się w lampie YN560III.
Sterownik zasilany jest z dwóch baterii typu AA. Nadajnik 2,4 GHz ma zasięg ok. 100 m.
![]() |
SPECYFIKACJA:
- Zasięg: 100 m
- Liczba kanałów: 16
- Tryby: manualny, stroboskopowy
- Liczba grup: 6 (A-F)
- Zoom: 24-105 mm
- Zasilanie: 2 x bateria AA
- Czas czuwania: 120 godzin
- Wymiary: 70 x 97,5 x 43 mm
- Waga: 98 g
Sugerowana cena detaliczna: 219 zł.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Robi się kompletny system...No i cen niezła...
Świetnie, to jest coś na co oddawana czekałem. Bez ttl-i, wzasadzie bez dedykacji systemowej, tanio, a pozwala z pozycji aparatu sterować lampami. Brawo.
W końcu, w sklepie w którym się w wyzwalacze zaopatruje powinni go mieć za 2 tyg. :) Możliwość sterowania 622kami to dodatkowy bonus. Doczekać się nie mogę :D
Hej, zaraz, tylko wersja do Canona? Niby działa z Nikonem również, ale nie ma wzbudzania...
Dziwne, najpierw sprzedają to od tygodni a potem -Premiera!.
A widziałeś gdzieś w PL? Bo to jest info polskiego dystrybutora...
W Chinach już dawno w sprzedaży... 45usd wysyłka gratis :)
Tak wiem, ale jak potrzebujesz fakturę PL/EU, to już nie jest tak różowo. W każdym razie, info jest o dostępności w PL i ja się cieszę, że w końcu będą mógł go kupić ;)
używanie go do sterowania YN622C-TX chyba nie ma sensu, lepiej kupić kolejny YN622C-TX, nie tracimy przynajmniej TTL
Ją wolę manuel, a 622 i 622TX już mam, więc to tylko rozszerzenie możliwości. Zawsze lepiej mieć ta funkcję niż nie mieć, możesz z jednego sterownika kontrolować lampy systemowe i 560III.
Coś czytałem na allegro że niestety sterujesz z tego tylko manualne 560III. Zaś TTL jest przekazywany dalej do TX i dopiero z niego sterować można YN622 i lampami w TTL, o ile wcześniej wgrasz do niego odpowiedni program.
To może mieć sens tylko gdy budujesz studio od nowa na samych YN560III. Trochę za późno z tym wyskoczyli.
Nie, to działa tak, że sterujesz bezpośrednio 560tkami a622 robi za bypass i traktowany jest jako jedna grupa. 622 używa TTL żeby oszukać lampę i występować ją manualnie.
Po co zamawiać w Chinach i czekać tygodniami, kiedy za Odrą jest do dostania za 38 Euro (z wysyłką) ?
Lampy są bardzo delikatne. Jeżeli kupować "kundla", to Metz zdecydowanie lepszy i trochę droższy.
Mam obydwa.
rzepik,
lampy to inny temat, ale co do Metza to potwierdzam.
Też mam mieszakę Speedlite z Metzami.Wszysko działa jak powinno.
Transmitery YN są naprawdę dobre (używam kilku 622C do synchronizacji 5 błysków), ale lampy YN bym nie kupił.
Manualne YN są naprawdę spoko i mają dobry stosunek jakości do ceny. Do strobistowania jak znalazł, a jak się zniszczy w wyniku sesji, to mniej szkoda niż porządnej systemówki za dwa tysie.
A kiedy wersja dla Pentax'a?
@komor +1
@ondrasz1970 - przecież to manual, z Pentaksem tez działa, tylko nie będzie wzbudzania lamp (tylko to różni wersję do Canona i Nikona - wersja dla N z C też będzie działać...)
Cena czyni cuda
3 lampy YN560III z wbudowanymi odbiornikami 3x300zł=900zł
1 sterownik na aparat YN560-TX 200zł
Czyli sterownik z 3 lampami =1100zł i mamy możliwość sterowania mocą lamp z aparatu.
Do strobingu w pomieszczeniach i plenerze jak znalazł.
Wada: zajęta stopka na aparacie- nie możemy zostawić tam lampy w eTTLu do doświetlania.
Można zrobić wieżowiec i do sanek wpiąć sterownik YN622TX a dopiero w niego wpiąć YN560TX, mamy wtedy sterowanie przez YN622TX lampami w eTTLu, a przez 560TX tanimi lampami manualnymi 560III.
@fotoG3 z YN622TX wieżowca nie zrobisz. Chyba miałeś na myśli YN622C - zwykły nadajniko-odbiornik, ale wtedy ustawianie mocy błysku lub kompensacji błysku lamp sterowanych tym YN622C, znowu odbywać się musi przez menu aparatu, czyli mniej wygodnie. Szukam sposobu, żeby mieć możliwość wyzwalania i sterowania zdalnie lampami rozmieszczonymi po rogach sali z możliwością wyłączania błyskania poszczególnych lamp oraz jednocześnie mieć jedną na aparacie do doświetlania światłem odbitym. Jakie macie pomysły?
Przepraszam ale czegoś nie rozumiem... Proszę o to aby ktoś bardziej rozgarnięty ode mnie mi to wyjaśnił... Nie znalazłem NIC na temat współpracy tego sterownika z lampami 560 III ale ten fragment -cytat-
"Kontroler Yongnuo YN560-TX jest kompatybilny z bezprzewodowymi wyzwalaczami Yongnuo RF602/RF603/RF603II. Rozwiązanie to umożliwia współpracę urządzenia z lampami innymi niż YN560III. W takiej konfiguracji parametry błysku ustawiane są bezpośrednio w panelu lampy błyskowej. "
Skoro umożliwia współpracę z innymi lampami bo komunikuje się z wyzwalaczem 602/603 to znaczy że współpracuje z lampami 560III które mają ten wyzwalacz wbudowany czy nie ??
Uproszczając pytanie - czy można tym sterownikiem sterować parametrami lamp 560 III ??>>