Rekordowa liczba Czytelników w styczniu
Miło nam poinformować, iż w styczniu odwiedziło nas rekordowe 405 896 unikalnych użytkowników. Tak dobrego wyniku nie mieliśmy jeszcze w całej 9-letniej historii istnienia Optyczne.pl. W ciągu 31 styczniowych dni odwiedziliście nas 1 041 325 razy i wygenerowaliście 4 033 197 odsłon.
Dzięki temu umocniliśmy się na pozycji lidera wśród portali branżowych, bowiem żaden z konkurencyjnych serwisów nie może pochwalić się tak dużą oglądalnością i poczytnością. Każda z odwiedzających nas osób spędziła na naszej stronie średnio 5 minut i 30 sekund, co oznacza, iż publikowane przez nas teksty przypadają Wam do gustu.
Niezmiernie cieszy nas ten wynik, tym bardziej, że od kilku lat sprzedaż aparatów cyfrowych spada, co oczywiście przekłada się na mniejsze zainteresowanie artykułami na ich temat, a mimo tak niekorzystnego trendu udało nam pobić rekord oglądalności z 2010 roku.
Serdecznie Wam dziękujemy, że jesteście z nami!
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Bardzo interesujący news ;)
Można by takie raporty publikować co tydzień, będzie jeszcze ciekawiej.
Ps. "pierwszy" ;)
Mój dziadek tuż przed śmiercią też się ocknął...
A tak na serio to gratuluję wyniku i chętnie bym dowiedział się jak wygląda procentowo ilość wejść krajowych i z zagranicy.
"a mimo teGO niekorzystnego trendu udało nam pobić rekord oglądalności z 2010 roku.
Serdecznie Wam dziękujemy, że jesteście Z nami!"
;-)
jak to przeczyta skarbówka to pewnie zapyta ile reklamy wygenerowały wam zysku w złotóweczkach i co robicie z taką górą pieniędzy.
handlowiecupc - prosze bardzo
1. Poland 87,46%
2. United Kingdom 2,96%
3. Germany 2,27%
4. United States 0,75%
5. Ireland 0,71%
6. Czech Republic 0,51%
7. Norway 0,44%
8. France 0,37%
9. Netherlands 0,35%
10. Austria 0,28%
ci z UK to pewnie nasi
Gratulacje !!!
"Serdecznie Wam dziękujemy, że jesteście nami! " - nie jesteśmy z byle kim, jakby nie było :)
a na fb dalej zero optycznych :(
wszystkie nowości z branży czerpię z fb + optyczne ;)
komarr - i tak pozostanie.
tylko nie FB!!!
Tak trzymać! Wynik jest rewelacyjny.
Nie dajcie zarobić żadnemu fejsbukowi!
Arek, czy publikowaliście gdzieś info jaka jest geneza tych założeń ? przecież Wasza oglądalność wzrosłaby o procenty.
Oglądalność portali foto, które udzielają się na FB akurat leci na łeb na szyję.
Poza tym nie zamierzam oddawać nawet fragmentów naszych treści obcemu bytowi jakim jest FB. Nie widzę też powodów dublowania treści. Miejscem materiałów, których autorami są redaktorzy Optyczne.pl jest Optyczne.pl i nic innego.
Na szczęście!
A czy przy liczeniu tych unikalnych użytkowników brane jest pod uwagę to, że jeden użytkownik mógł zaglądać tu z różnych komputerów a gdy był w drodze to i ze smartfona? : ) Ja ostatnio zaglądałem tutaj przynajmniej z 4 różnych urządzeń.
Leeb70 google ma swoje tajne narzędzia i opisuje ich jako Real Users (RU).
Ja np. kasuje cookies i śledzące kody za kazdym razem jak zamykam przeglądarkę.
Arek, zajawki artykułów to chyba nie oddawanie treści... ?
Ci co kasują cookies są za każdym wejściem liczeni jako nowy unikalny użytkownik : )
Nie jest brane.
Taki wzrost w polskiej sieci (od ~ dwu lat) odsłon i uu -to wynik korzystania z urządzeń mobilnych i przeglądania sieci z większej liczy urządzeń niż niegdyś... i jest powszechny.
Niby rośnie -a faktycznie nie rośnie, a nawet spada.
Spece zajmujący się reklamą w sieci mają inne metody wyceny portalu i określenia trendu oglądalności.
Jak zwykle hejterzy lepiej wiedzą jakie wyniki mają Optyczne.p[
Ode mnie gratulacje, tak trzymać :) i nie przejmować się złośliwością ludzką :)
A ja tak z czystej ciekawości:
Jak wyglądają wyniki oglądalności wersji anglojęzycznych?
Zdaję sobie sprawę, że będą dużo niższe, ale o ile?
I skąd? Bo to, że polska stronę czytają prawie wyłącznie Polacy tu lub za granicą to oczywiste. Ciekawsze (dla mnie) jest to, kto poza tym.
"Serdecznie Wam dziękujemy, że jesteście nami" - ależ proszę bardzo :)
Japonia jest na innej planecie. Tam się sprzedaje kolorowe Pentaksy, smartfony zaszyte w maskotkach Hello Kitty (nie, to nie są produkty dla dzieci), a faceci wolą mieć wirtualne dziewczyny w grze komputerowej, niż w realu :D To, co tam się sprzedaje, ma niewielkie przełożenie na Europę.
@Arek, na FB nikt o zdrowych zmysłach nie publikuje treści. Tam się tylko zamieszcza linki do treści.
Sorry, to o Japonii miało trafić do innego wątku :)
@rolech
Dzięki za zestawienie. Zapytałem bo swego czasu opadła mi szczęka gdy będąc w Tajlandii spotkany przeze mnie miejscowy z podobnym sprzętem jak ja, na słowo Polska odpowiedział "strong man & opticni.pl". Okazało się, że pracuje w tajskiej fabryce Sonego i jest na bieżąco z tematyką foto.
Zestawienie pokazuje gdzie wyjechali nasi fotografowie :(
@Luke_S: dokładnie jak piszesz - na FB i Twittera rzuca się zajawki tematu, reszta na portalu. Są to bardzo wygodne agregatory newsów, więc IMO warto się zastanowić (pod warunkiem, że komuś zależy na powiększaniu bazy czytelników, oczywiście).
UU działa w obie strony. Jak zmieniasz urządzenie liczy Cię dwa razy. Jak osiedlowa sieć ma jedno IP, to liczy jako jednego użytkownika. Dlatego ja zawsze uważam, że miarodajne są najbardziej odsłony. One mówią o rzeczywistym ruchu na stronie i zainteresowaniu. A odsłon mamy 4-6 razy więcej niż konkurencja.
Bogi 58 - Z Uk pewnie ja sam wygenerowałem z 1,5% :)
Dla redakcji fajnie ale dla starych czytelników to tak sobie - bycie jednym z kilku tysięcy ( na 38mln) to jest coś ;).
Bycie jednym z poł miliona ( mimo wszystko życzę:) to już traci się poczucie "elitarności"
PS. I pewnie jeszcze szbciej skończą sie miejsca na festiwalu ...
Serdecznie z całego serca gratuluję!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie wyobrażam sobie mojego fotograficznego życia bez Was i czuję się zaszczycony będąc współtwórcą tego sukcesu!!!
A co do FB, to tak trzymajcie!!! Z dala od niego!!!
I jesteście dowodem, że można uzyskiwać coraz lepsze wyniki bez FB!!!
no popatrzcie a po tych powtarzających się bez przerwy nickach komentujących mam wrażenie że stronę odwiedza 10 może 20 osób ;)
Arek, czy mamy info jaką część odsłon stanowią komentarze ?
Nie wiem, ale niewielką. Komentuje aktywnie ze 100-200 osób.
ja mam inny pomysł, podaj kto na optycznych zamieścił największą liczbę komentarzy, nie powinno to stanowic problemu ;) albo podaj pierwszą 5, 10
To nie jest problem. Najwięcej komentarzy napisał pewnie niejaki Arek. Komentuje wytrwale od samego początku istnienia portalu.