Eizo ColorEdge CS270
W ofercie firmy Eizo pojawił się 27-calowy monitor ColorEdge CS270. Model ten wyposażony został w panel IPS i obsługuje natywną rozdzielczość 2560 x 1440 px, a także odwzorowuje 99 proc. przestrzeni kolorów Adobe RGB. Monitor objęty jest 5-letnią gwarancją producenta.
Informacja prasowa
![]() |
EIZO wprowadza do sprzedaży nowy, 27-calowy monitor ColorEdge CS270 do systemów zarządzania kolorem, odpowiadający zróżnicowanym potrzebom i możliwościom finansowym zarówno fanów fotografii, jak i profesjonalnych grafików. CS270 oferuje wiele zaawansowanych funkcji charakterystycznych dla monitorów z rodziny ColorEdge, m.in. szeroki gamut kolorów i możliwość kalibracji sprzętowej.
ColorEdge CS270 pomimo, że jest dedykowany dla osób ze skromniejszymi możliwościami finansowymi, wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie do jego sprzętowej kalibracji, o pełnej funkcjonalności, tak jak modele serii CX i CG. Oprogramowanie współpracuje z większością dostępnych na polskim rynku kalibratorów. Monitor objęty jest oczywiście 5-letnią gwarancją.
ColorEdge CS270 wyposażono w panel IPS (in-plane-switching) z szerokim gamutem kolorów. Ma on natywną rozdzielczość 2560 x 1440 i odwzorowuje 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB. Dzięki tak szerokiemu gamutowi obrazy w formacie RAW można przekonwertować do formatu Adobe RGB, a obrazy w formacie Adobe RGB będą miały żywe, naturalne kolory. Podświetlenie LED zmniejsza pobór mocy do zaledwie 34 W przy normalnym użytkowaniu, a technologia podświetlenia ekranu likwiduje migotanie obrazu, które często powoduje zmęczenie oczu.
ColorEdge CS270 posiada wejścia DisplayPort, HDMI oraz DVI. Wejście DisplayPort umożliwia dostarczanie do monitora 10-bitowej informacji o kolorze1 (ponad miliard kolorów jednocześnie) z 16-bitowej tabeli LUT. Oprócz tego CS270 może wyświetlać kolorowe obrazy 10-bitowe dzięki podłączeniu odpowiednich urządzeń Deep Color przez złącze HDMI.
Technologia DUE kompensuje nierównomierności obrazu często występujące na panelach LCD, zapewniając jednolite kolory i równy poziom jasności na całym ekranie. Ponadto DUE gwarantuje, że wyświetlany obraz pozostanie jednolity dla dowolnych wybranych przez użytkownika parametrów obrazu.
Do monitora dołączone jest autorskie oprogramowanie EIZO ColorNavigator 6, które oferuje różnorodne funkcje kalibracji. Osoby szukające prostego rozwiązania do kalibracji monitora mogą skorzystać z domyślnych ustawień przeznaczonych do fotografii, drukowania i projektowania stron WWW, natomiast bardziej doświadczeni użytkownicy mają możliwość wybrania własnych wartości dla jasności, krzywej gamma i punktu bieli, a także stworzenia profilu ICC. ColorNavigator 6 oferuje też zaawansowane funkcje takie, jak pomiar bieli papieru pozwalający osiągnąć lepszą zgodność kolorów między ekranem a wydrukiem oraz weryfikacja efektów kalibracji poprzez zatwierdzanie profili.
Oprogramowanie ColorNavigator 6 jest kompatybilne z szerokim zakresem urządzeń kalibracyjnych X-Rite, Datacolor i innych producentów2, a także z systemami operacyjnymi Macintosh, Windows i Linux (Red Hat 6.4). Aktualizacje programu ColorNavigator 6 są dostępne za darmo na stronie www.eizoglobal.com.
ColorEdge CS270 wyposażono w ergonomiczną stopkę z możliwością nachylenia 35° i obrotu 344° oraz trybem portretowym i regulacją wysokości 148 mm. Jest ona solidnie wykonana i ma dołączony uchwyt na kable, który pozwala je wygodnie schować i uniknąć bałaganu na biurku. Monitor ColorEdge CS270 jest objęty 5-letnią gwarancją producenta, która dotyczy także panelu LCD3. To co najmniej dwa lata dłużej niż standardowy okres gwarancji dla większość monitorów na rynku.
Dodatkowe funkcje:
- Fabryczna regulacja krzywej gamma dla każdego monitora
- 2 porty USB upstream i 2 porty USB downstream
- Obsługa oprogramowania EIZO UniColor Pro symulującego widzenie grafiki przez osoby z zaburzeniami postrzegania kolorów – dzięki temu projektanci mogą dobrać schematy barw dla map, znaków drogowych czy stron www tak, aby były prawidłowo widoczne dla każdego.
- Opcjonalny kaptur EIZO ograniczający odbijanie się światła od ekranu
Więcej informacji na temat monitorów EIZO znaleźć można na stronie: www.eizo.pl.
1. Konieczne są także karta graficzna i oprogramowanie obsługujące sygnał 10-bitowy.
2. Pełna lista urządzeń do kalibracji kompatybilnych znajduje się pod adresem http://www.eizo.com/global/products/coloredge/cn/#anchor03
3. Czas użytkowania jest ograniczony do 30 tys. godzin.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Zobaczymy jak testy, ale przy obecnie proponowanej cenie lepiej chyba dołożyć do CXa...Jak zejdzie do powiedzmy 4200 to już może być inaczej.
3. Czas użytkowania jest ograniczony do 30 tys. godzin.
I co? Wbudowany timer zrobi zwarcie po 10 latach palenia po 8 h dziennie? Juz po gwarancji, to super...
Ciekawa propozycja, mój LaCie już się trochę zestarzał. Czas na zmianę
@fotopstryk - 30 tys. godz. dotyczy gwarancji - na tyle godz. pracy lub 5 lat, zależnie co nastąpi wcześniej, ona obowiązuje.
Aaa. Bo brzmi to jak self-destruction count down ;)
Co byście polecili tak do 4k jako monitor do grafiki na tą chwilę?
Jak absolutnie nie możesz przekroczyć 4 tys. to Eizo CS 240. Jak możesz to CX241, PA272 lub czekaj na tego CS 240 :)
Na necie w cenie ok 4800zł, czyli bez rewelacji skoro CX271 są po ok 5500.... I można z tego jeszcze parę stów ugryźć jak się ma rabaty w firmach.... Trochę zbyt mała różnica jak już ktoś sporą sumę wydaje na monitor do pracy.
gdyby rozdzielczość wynosiła x2 czyli jak w iMacu 5120 na 2880 ...
Ekran iMaca 5K jest kiepski pod względem 'poważniejszych' parametrów.
No tu się zawsze toczy dysputa, wielu firmom wystarcza iMAC nawet w druku, więc generalnie można :) Kwestia znajomości swojego sprzętu :)
za 4500 można mieć już 30 calowego DELLa U3014, który parametrami nie ustępuje temu EIZO. Zawsze to 3 cale więcej i 16:10, a nie 16:9, więcej widać (pion 1600 u DELLA, wEIZO 1440).
@dzemski. Ile monitor jest wart można zorientować się dopiero po pierwszej kalibracji. Cena niczego nie rozsądza
@Werwik
Komentarze typu "a Staszkowi wystarcza" są chyba popularne lokalnie głównie w Polsce - taka poboczna uwaga :)
Nie jest tak naprawdę istotne, że komuś coś wystarcza. Są ludzie, którzy robią grube projekty, za grubą kasiorę, na szmacianych ekranach laptopów Toshiby, czy innego Lenovo. I żyją, i zarabiają - oczywiście do momentu, w którym nie trzeba będzie więcej kontroli nad projektami. Ale oni nie potrzebują tego. I głoszą w internetach że można, w domyśle: zawsze i ze wszystkim.
Tak więc można to prawie wszystko. Ale praca zawodowa nie polega zawsze na zawodach, co można (naciągnąć), tylko na gwarantowaniu sobie jakiegoś poziomu używanych narzędzi.
Ekrany iMaca 5K mają wąski gamut, kiepską równomierność, niewiadomą (tj. nie znalazłem opinii) liniowość, brak możliwości sprzętowej kalibracji. Prawdopodobnie również kiepską trwałość - tak, jak to było w przypadku poprzedników.
Lubię sprzęt Apple za jego dobre cechy, mam i chwalę rMBP, ale ich ekrany (poza laptopami) nie są jakąś rewelacją i tyle. Można olać te wszystkie specjalistyczne cechy jak się nie jest specjalistą zrzucającym jakieś ważne pliki, ale braku trwałości to już ciężko wybaczyć.
jagular. Częściowo się zgadzam z tym co piszesz. Każdy monitor można sprzętowo skalibrować (mając odpowiednie urządzenie z oprogramowaniem). Oczywiście kalibrowanie nie dodaje monitorom barw, których nie potrafią odtworzyć. Czyli kiepski monitor po kalibracji będzie trochę lepiej wyświetlał barwy, które może lepiej wyświetlać. Średni monitor będzie da średnie efekty. A dobry (niestety drogi) da po kalibracji, wiarygodne efekty.
Wszystko zależy od tego czego w pracy potrzebujemy.