Luneta Delta Optical Titanium 50ED
W ofercie polskiej firmy Delta Optical pojawiła się nowa luneta obserwacyjna - model Titanium 50ED. Ten mały i poręczny instrument o zakresie powiększeń od 7.5 do 22.5 raza dołącza do serii, w której od kilku lat znajduje się już Delta Optical Titanium 65ED.
Niezwykle kompaktowa, podręczna luneta obserwacyjna o nowoczesnej konstrukcji i bardzo dobrych własnościach optycznych. Dzięki solidnemu wykonaniu nadaje się do różnego rodzaju zastosowań terenowych – sprawdzi się zarówno w zastosowaniach profesjonalnych jak i hobbystycznie – do obserwacji przyrody, polowań a nawet do prostych obserwacji nieba. Cechą wyróżniającą lunety są jej wymiary. Luneta Titanium 50ED jest prawdopodobnie najmniejszą obecnie produkowaną lunetą z obiektywem o średnicy 50 mm. Waży zaledwie pół kilograma i ma tylko 17 cm długości.
Luneta dostarczana jest z okularem zmiennoogniskowym. Uzyskiwany zakres powiększeń zawiera się w granicach od 7.5x do 22.5x. Luneta jest wypełniona azotem, dzięki czemu jest wodoodporna. Producent udziela 10 lat gwarancji. Cena detaliczna wynosi 990 zł.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Lunetka o tej średnicy i gabarytach zaczyna już wyglądać jak przystawka do okularu...
Cena i 10-letnia gwarancja dają szansę na dobrą jakość wykonania i dawanych obrazów.
Mi się podoba zakres powiększeń. 7.5x dale fajną nocną źrenicę, a 22.5x przy dobrym szkle ED może być w pełni użyteczne. Duży okular typu zoom, to duże pole i dobra jakość obrazu. Malutkiego zooma bym się bał.
Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego "Luneta jest wypełniona azotem, dzięki czemu jest wodoodporna"?
Czy wypełnienie powietrzem i szczelne zamknięcie nie gwarantuje wodoodporności?
Producent użył zbyt dużego skrótu myślowego.
Wielkość zooma jest jak najbardziej prawidłowa, to wielkość lunety jest już chyba maksymalnie kompaktowa, chodziaż może za kilka lat doczekamy kolejnego "maluszka" z tej rodziny np. DOT 42 ED. ;-)
Z kolei pola widzenia okularu 38* do 50* dużym bym nie nazwał, skoro u większego brata - 65 ED jest całkiem komfortowe pole 50* do 70*...
Zaskoczyli mnie. Spodziewałem się w pewnym momencie 80ED, a tutaj takie maleństwo. W sumie to nawet lepiej, bo osiemdziesiątek na rynku sporo, a to jest coś nowego.
jutomi - ja pisałem ogólnie. Swoją drogą dziwna sprawa z tymi okularami. Na pierwszy rzut oka myślałem, że mamy taki sam okular w 65ED jak i w 50ED czyli 8-24 mm. Żeby uzyskać takie powiększenia jak mamy w 50ED ogniskowa lunety musiałaby wynosić 180 mm czyli bardzo normalna dla kompaktowej 50tki. Po co więc tak mocno ograniczali pole?
Ooo, DO wyprodukowala monokular ED. Szkoda, ze pod katem a nie na wprost.
Posiadam model 65 ED, pole widzenia duże, aberracja chromatyczna niewielka (przy pow. 15x wręcz niezauważalna), użytecznym jest także powiększenie 45x. Jeśli chodzi o zdjęcia - to obraz daje kiepski, chromatyzm bardzo dokucza. Zakup mniejszego brata raczej nie ma sensu.! Co innego jak by wypuścili w dobrej cenie model o średnicy 85 mm o którym chodziły kiedyś (2012r) jakieś słuchy...
Taka szansa na dobry produkt tak zmarnowana polem okularów. 38st. to głęęęboka wąska studnia :(
Ja też się łudzę, że to ten sam (świetny!) okular, który jest w 65ED - może to mały błąd w informacji od Delty?
Kupiłem wujkowi lunetę coś w rodzaju 15x45x60 i tam właśnie zauważyłem że można powiększyć w dobrej jakości coś jakby 22-24. Miałem teleskop i wiem że dobrze widać przy obiektywie 60 aż do powiększenia mniej więcej x90 na zwykłych szkłach. Nie mam możliwości kupienia w małym mieście ani nawet przetestowania żadnej lornetki. Każdy forumowy hicior byłby w piecu jakbym był bogaty, a to że jestem uczciwy i wykształcony powoduje że oddaje te sprzęty bogatszym za darmo bo wstyd wziąć pieniądze. Normalnie gratulacje.