Asus ZenFone Zoom dostępny na polskim rynku
Do sklepów w Polsce trafił nowy smartfon firmy Asus - model ZenFone Zoom. Wyposażony on został w 10-elementowy obiektyw marki Hoya z 3-krotnym zoomem optycznym i światłem f/2.7-4.8, optyczną stabilizację obrazu, laserowy autofocus i 13-megapikselową matrycę.
Informacja prasowa
Z początkiem maja br. do polskich sklepów został wprowadzony nowy model smartfona fimy ASUS – Zenfone Zoom. Skierowany jest on do osób stawiających na wysoką jakość zdjęć – wyposażony został w trzykrotny zoom optyczny, obiektyw HOYA, optyczną stabilizację obrazu i laserowy autofocus. Na nowo definiuje pojęcie fotografii mobilnej, a do tego zachwyca smukłą, elegancką obudową.
Zobacz świat z bliska
ZenFone Zoom to niezwykle smukły smartfon wyposażony w zoom optyczny, tylny aparat PixelMaster z matrycą 13MP i obiektywem 3X – wszystko to zamknięte w obudowie o grubości zaledwie 5mm. Innowacyjny, dziesięcioelementowy, cyfrowy obiektyw został opracowany przy współpracy z ekspertami firmy HOYA. Szklane, syntetyczne soczewki są odpowiednio dobrane i ułożone w precyzyjny dwupryzmatowy układ peryskopowy. Zabieg ten pozwolił zwiększyć ilość wpadającego światła i uchwycić zdjęcie w najlepszej jakości. Wbudowany optyczny system stabilizacji obrazu zapewnia wykonanie ostrych i wyrazistych zdjęć w każdych warunkach – nawet przy trzykrotnym powiększeniu.
![]() |
Tylny aparat korzysta z lampy dual-LED Real Tone flash, pozwalając stworzyć naturalne oświetlenie dla portretów robionych we wnętrzach. Idealnie łączy żółte i białe światło, aby realistycznie oddać kolory i odcienie skóry. Został też wyposażony w laserowy autofocus, który umożliwia ustawienie ostrości w ułamku sekundy.
Profesjonalny aparat na wyciągnięcie ręki
Opracowanie tak smukłego smartfona z zoomem optycznym wymagało innowacyjnego podejścia. Inżynierowie ASUSa obrócili mechanizm obiektywu tak, by stworzyć dokładnie skalibrowaną, odbijającą obraz konstrukcję peryskopową. W połączeniu z sensorem Panasonic SmartFSI®, ZenFone Zoom łapie większą ilość światła i koloru, dzięki czemu uzyskujemy bardzo szczegółowy obraz w nawet słabo oświetlonym otoczeniu.
![]() |
Konstrukcja ZenFone Zoom inspirowana jest wyglądem i sposobem używania lustrzanki. Posiada osobne przyciski do wykonywania zdjęć czy nagrywania filmów. Solidna obudowa typu „unibody” z chłodnym i przyjemnym w dotyku metalowym wykończeniem została precyzyjnie dopracowana. Tylny panel dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej (Pure Black) oraz białej (Ceramic White), z ciętymi diamentem wzorami umieszczonymi po bokach i z tyłu urządzenia. ZenFone Zoom otrzymał zintegrowany pasek i wiele opcji mocowania, które pozwolą bez obaw fotografować obiekty pod dowolnie wybranym kątem.
Intuicyjna aplikacja ZenUI Camera pozwala wykonać zdjęcia profesjonalnej jakości. Tryb Super Resolution wykorzystuje techniki przetwarzania obrazu, dzięki którym zdjęcia zyskują na szczegółowości. Cztery ujęcia 13MP są łączone w jeden obraz o wyjątkowej ostrości i czystości, czterokrotnie wyższej niż w przypadku pojedynczego zdjęcia. Czy dzień, czy noc, ZenFone uchwyci mniej chaotyczny obraz, a dzięki Super Resolution uzyskamy zdjęcia w rozdzielczości do 52MP. Tryb Makro pozwoli uchwycić każdy detal z odległości 5 cm (2 cali), a tryb Manual automatycznie dostosuje czas naświetlania, ekspozycję, balans bieli, czułość ISO i wiele innych, profesjonalnych ustawień.
Wydajność w kieszeni
Czterordzeniowy procesor Intel Atom w wersji 64-bitowej wyjątkowo dobrze równoważy wydajność i energooszczędność, którą zapewnia architektura Silvermont 22nm. Tranzystory Tri-Gate posiadają trzykrotnie większą powierzchnię niż tranzystory planarne, ułatwiając tym samym przepływ większej liczby elektronów. W efekcie przekłada się to na wydajność urządzenia i zmniejszenie strat energii. Smartfon korzysta z 4GB pamięci operacyjnej RAM oraz z opcjonalnej pamięci masowej do 128GB.
Obsługa LTE kategorii 4+ pozwoli pobierać pliki z prędkością do 250Mbit/s i oferuje czas reakcji na poziomie 60ms. ZenFone Zoom otrzymał baterię o pojemności 3000mAh i korzysta z autorskiej technologii ASUS BoostMaster1, która przyśpiesza ładowanie – w 39 minut osiągniemy ponad połowę naładowania. Ekran IPS Full HD (1920×1080) o przekątnej 5,5 cala, kącie widzenia 178 stopni i gęstości pikseli na poziomie 403ppi wyświetli każdy obraz w zdumiewającej skali szczegółowości. Czterowarstwowa konstrukcja ekranu z autorską technologią ASUS TruVivid zmienia się w innowacyjne, dwuwarstwowe rozwiązanie pokryte laminatem. Połączenie szkła chroniącego przed uszkodzeniem i warstw panelu dotykowego eliminuje szczelinę powietrzną, tym samym poprawiając reakcję ekranu na dotyk.
Wyświetlacz Corning® Gorilla® 4 jest dwukrotnie bardziej odporny na uszkodzenia powstałe na skutek upadku niż jego poprzednik. Ryzyko uszkodzenia ZenFone Zoom podczas codziennych czynności znacznie spada.
DOSTĘPNOŚĆ I CENA
ASUS ZenFone Zoom będzie dostępny w Polsce od maja 2016 r.
Sugerowana cena detaliczna: 2399 zł.
![]() |
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
A czy obiektyw tego telefonu doczekał się przysłony, którą można przymknąć by sterować głębią ostrości?
Ale ogólnie dobry kierunek jeśli chodzi o zdjęcia ze smartfona. Podoba mi się też idea osobnego przycisku do spustu migawki.
Natomiast producent mógł się w tej reklamie pokusić o podanie gdzieś konkretnej specyfikacji. A tak jest 3x zoom optyczny ale nie wiadomo w jakim zakresie itd.
Fizyczne przyciski do obsługi aparatu (włączanie, wykonywanie zdjęć, "zoom" digitalny, przełączanie widoku miniatur) miał już Samsung Avila w 2009r. Niestety później producenci uparli się, że wygodniejsza (i zapewne tańsza w produkcji ;) będzie obsługa za pomocą smarowania paluchem po ekranie (w tym upośledzone plumkanie w "przycisk" migawki) i zgodnie ogołocili telefony z przycisków fizycznych :/
Pewnie fajny tylko co to jest "cyfrowy obiektyw" ??
typowy telefon ma obiektyw f1/1.8 ale tutaj "Zabieg ten pozwolił zwiększyć ilość wpadającego światła" i pewnie dlatego mamy f/2.7 :-D
dobra, żartuję, zoom aparacie o grubości 5mm to jednak jest coś.
tylko czy nie lepiej jednak wbudować drugi aparat o innej ogniskowej? zakres tego zooma i tak jest mały i trzeba zapłacić jasnościa.
Najlepsze wyjście to telefon jako tylna scianka i modułowoa budowa. Tylko z dziwnych względów nawet Chińczycy nic takiego nie zrobili ( jeszcze)
"tryb Manual automatycznie dostosuje czas naświetlania, ekspozycję, balans bieli, czułość ISO i wiele innych, profesjonalnych ustawień" ???
Co to za bzdura?
Ciekawe ile działa na jednym ładowaniu. Moja 6-letnia Nokia wytrzymuje w normalnym używaniu 4-5 dni (na krótkie wyjazdy w ogóle nie biorę ładowarki), więc od nowego telefonu oczekuję min. tygodnia.
Jaki promil mocy obliczeniowej, jakości wyświetlacza i funkcjonalności tego Asusa posiada Twoja Nokia? Do kogo pretensje, że rozwój technologii źródeł zasilania nie nadąża za rozwojem samych urządzeń?
Chyba wolę zoom cyfrowy?
Poczekajmy na przykładowe zdjęcia, ale z takim światłem i 13MP telefon ma szanse pretendować do miana szumofonu roku.
@felis - przy takich parametrach jakie mają smartfony (matryca wielkości paznokcia małego palca i ogniskowe rzędu 4mm) jest to "ficzer" zupełnie zbędby. Powiedziałbym że nawet niewskazany gdyż dzisiejsze smartfony operują już na granicy limitu dyfrakcyjnego i każde domknięcie przysłony rozmydlałoby tylko obrazek.
Przynajmniej jest co do ręki wziąć , w odróżnienu od współczesnych kompaktów;)
Fajne parametry: 4gb ramu i 128 masowej. Jak będzie dobre jakości zdjęcia robił, miał dobrą baterię, to cena oficjalna na przyzwoitym poziomie.
@TS, przecież są smartfony z bateriami o zwiększonej pojemności, jeśli nie korzysta się z WiFi, GPS itp., a tylko z funkcji czysto telefonicznych, to tydzień bez problemu jest do osiągnięcia. Mnie wielokrotnie bateria wystarczała nawet na 10 dni, gdy z tych wszystkich smartfonowych bajerów korzystałem w minimalnym stopniu.
A jaka jest FIZYCZNA WIELKOŚĆ tej matrycy w smartfonie? 1/3''? 1/2"? 1/1.7""? 1/1.2''? Mniejsza o megapixele, softowo pewnie można je łączyć ze sobą. Pytanie jaka jest realna powierzchnia matrycy.
felis
5 maja 2016, 20:56
A czy obiektyw tego telefonu doczekał się przysłony, którą można przymknąć by sterować głębią ostrości?
=============
Jest coś takiego jak ekwiwalent głębi ostrości dla pełnej klatki.
W przypadku tego telefonu zakres tego "sterowania" jest bez sensu bo GO jest bardzo duża już na wstępie.
Piotr_0602
6 maja 2016, 13:14
A jaka jest FIZYCZNA WIELKOŚĆ tej matrycy w smartfonie?
=====
Ostatnio najczęściej spotykane są matryce 1/2,6".
Ten pewnie też ma taką ale nie jestem pewien.
swoją drogą to te wymiary matryc można by w jakiś ludzki sposób podawać. Co to jest 1/2,6"? Nie da się napisać szerokośćxwysokość w mm?
link
@Piotr_0602
Obstawiam 1/3" czyli z komórkami światłoczułymi 1,1x1,1 mikrona, a więc najmniejszymi jakie byli w stanie wyprodukować :D (przynajmniej do niedawna, może już ktoś zszedł do 1 mikrona)
Szczególnie, że telefon wygląda dość smukle, a zoom swoje miejsce zajmuje.
Tyle ż ew poprzek więc na grubość to wielkiego wpływu nie ma.
A ja wole obiektywy staloogniskowe. I w lustrzankach i w telefonach. Taki np. jak w SG S7. Zoom musi byc wielki, zeby nie byl ciemny. IMO w telefonie jest zbyt kiepska matryca na takie ekspetymenty. Ten produkt jest tak ciemny, jak najgorszy budzetowy kompakt.