Obecna oferta pełnoklatkowych lustrzanek firmy Canon jest bardzo ciekawa. Obejmuje ona trzy modele: amatorskiego EOS-a 6D, półprofesjonalnego EOS-a 5D MkIII i profesjonalnego EOS-a 1D X.
W piątej części serii artykułów o Olympusie OM-D E-M1 przyjrzymy się temu aparatowi pod względem najważniejszego w fotografii aspektu, czyli jakości zdjęć, które możemy dzięki niemu osiągnąć.
Olympus E-M10 to już trzeci bezlusterkowiec w rodzinie OM-D. Po premierze pierwszego modelu z tej serii, czyli E-M5, która miała miejsce dwa lata temu, we wrześniu zeszłego roku firma zaprezentowała bardziej zaawansowanego i skierowanego do wymagających użytkowników Olympusa E-M1.
Zorganizowane przez Fujifilm dwudniowe spotkanie prasowe odbyło się w znajdującym się na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego Dworze Dobarz. Mieliśmy okazję wysłuchać prezentacji pracownika z centrali firmy - Shusuke Kozakiego - oraz przyjrzeć się bliżej najnowszemu bezlusterkowcowi X-T1 (specyfikacja) i wykonać nim nieco przykładowych zdjęć.
W czwartej części cyklu artykułów o Olympusie OM-D E-M1 poznamy funkcje dodatkowe tego aparatu, takie jak tryby tematyczne, kreatywne filtry oraz możliwość używania komunikacji bezprzewodowej poprzez WiFi.
Jedną z ostatnich fotograficznych premier Sony jest aparat A5000, który został zaprezentowany przy okazji targów CES w Las Vegas. Tak jak zapowiadano, firma zrezygnowała z nazwy „NEX” w przypadku bezlusterkowców, a wszystkie nowe aparaty z wymienną optyką ukazują się od jakiegoś czasu pod marką Alpha.
Pierwszym aparatem cyfrowym od początku do końca zaprojektowanym i wyprodukowanym przez firmę Canon był model EOS D30 zaprezentowany w maju 2000 roku. Producent od razu zaczął od mocnego uderzenia, bo sercem D30 był 3.
W trzeciej części cyklu artykułów o Olympusie OM-D E-M1 przyjrzymy się tak ważnemu aspektowi tego aparatu, jakim jest wygoda jego codziennego użytkowania. W poprzednich dwóch częściach przekonaliśmy się o solidności wykonania i bogactwie konfiguracyjnym tego modelu.
W drugiej części cyklu artykułów o Olympusie OM-D EM-1 przyjrzymy się tak ważnemu aspektowi, jak jego funkcjonalność pod względem użyteczności przycisków, wygody menu i możliwości konfiguracyjnych.
Nie da się ukryć, że moda na retro na dobre zawitała na rynek sprzętu fotograficznego. Coraz więcej producentów próbuje zaistnieć na tym polu, prezentując swoje najnowsze propozycje. Olympus wprowadzając na rynek serię bezlusterkowców Olympus PEN, poczynając od modelu E-P1 w czerwcu 2009 roku, był swoistym pionierem tego ruchu.
Źródło: materiały prasowe Fujifilm Polska premiera nowego kompaktu Fuji odbyła się 30 października 2013 roku podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez oddział Fujifilm Europe GmbH. Prezentację poprowadził Tomasz Taberski.
Jaki aparat powinien wybrać ktoś, kto chce profesjonalnie zajmować się fotografią? Większość osób odpowiedziałaby, że lustrzankę, a nawet lustrzankę pełnoklatkową. Czy słusznie? Fot. Marcin Dobas Ponieważ do niedawna podział na rynku był prosty, nie należy dziwić się takiemu poglądowi.
Dzisiaj w warszawskim studio fotograficznym \"Studio Bank\" odbyła się prezentacja najnowszego bezlusterkowca Fujifilm - modelu X-E2. Zebranych dziennikarzy przywitał dyrektor polskiego oddziału FUJIFILM Europe GmbH - Krzysztof Powolny, który po krótkim wprowadzeniu przekazał głos Tomaszowi Taberskiemu - i rozpoczęła się właściwa prezentacja.
O kompaktowym bezlusterkowcu Panasonika plotkowało się już od jakiegoś czasu. Pojawiające się początkowo informacje nie zawierały jednak wielu szczegółów, a co więcej, po części były po prostu domysłami wyssanymi z palca.
Pierwsze spekulacje na temat następcy aparatu Panasonic GX1 pojawiły się w sieci już w październiku zeszłego roku i mówiło się wtedy, iż ujrzymy go jeszcze przed końcem roku. Kolejne plotki na temat domniemanego modelu GX2 przewidywały jego premierę wiosną bieżącego roku.