Historia aparatów Olympus PEN sięga roku 1959, kiedy to świat ujrzał pierwszy aparat fotograficzny z tej serii. Oczywiście wówczas była to konstrukcja analogowa, która została zaprojektowana przez genialnego konstruktora i wizjonera pana Yoshihisa Maitani.
Sony Cyber-shot RX1 to bardzo ciekawa i prowokująca konstrukcja. Najkrócej mówiąc, to aparat kompaktowy klasy premium, przed którym zdjąłem czapkę z głowy. Mały, oferujący doskonałe parametry zdjęć.
Od premiery bezlusterkowca Panasonic Lumix G5 minęło zaledwie 9 miesięcy, a jego producent postanowił odświeżyć ten udany model i zaprezentował dziś jego następcę, który został oznaczony symbolem G6. Dzięki uprzejmości firmy Panasonic Polska mieliśmy okazję zapoznać się z nowym produktem już dwa tygodnie przed jego premierą podczas organizowanego w Wiedniu Panasonic Digital Imaging Seminar.
Kilka lat temu pojawiły się na rynku pierwsze aparaty z możliwością rejestracji wideo. Mimo wielu swoich ograniczeń, stały się popularnym narzędziem dla miłośników filmowania. A wszystko dzięki większym rozmiarom matrycy i szerokiej gamie wymiennych obiektywów fotograficznych.
Dzisiaj, czyli 6 marca 2013 roku w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której mogliśmy obejrzeć prezentowane produkty firmy Fujifilm. Zapraszamy do krókiego opisu naszych pierwszych wrażeń z użytkowania aparatu Fujifilm X20 oraz do obejrzenia zdjęć przykładowych nim wykonanych.
Fufjilm FinePix X100S miał swoją premierę na początku stycznia bieżącego roku. Jest on następcą docenianego przez wielu zarówno amatorów jak i profesjonalnych fotografów modelu X100. Przy tworzeniu nowego wcielenia tego wyjątkowego kompaktu bazowano na trzech głównych założeniach.
Olympus Tough TG-1 już w dniu swojej premiery, która odbyła się na początku maja 2012 roku, wzbudził spore zainteresowanie potencjalnych nabywców. Aparat wyróżniał się solidną, wodoodporną do 12 metrów obudową, obiektywem o odpowiedniku ogniskowych 25–100 mm i świetle f/2.
Aparaty z serii Lumix G należą do kategorii DSLM (ang. Digital Single Lens Mirrorless) - jednoobiektywowych aparatów cyfrowych bez lustra, potocznie w Polsce nazywanych bezlusterkowcami. System Lumix G składa się obecnie z 4 modeli aparatów i 17 modeli obiektywów widocznych na zaprezentowanym poniżej zdjęciu.
Od ponad dwóch lat możemy śledzić rozwój linii aparatów, która dzięki swojej unikalnej konstrukcji wyłamuje się z powszechnie przyjętych podziałów. Chodzi tu o konstrukcje wykorzystujące technologię przeźroczystego, nieruchomego lustra (Translucent Mirror) produkowane przez firmę Sony.
Premiera pierwszego aparatu z serii Lumix G – modelu DMC-G1 – miała miejsce 12 września 2008 roku, czyli już ponad 4 lata temu. Był to jednocześnie pierwszy na świecie model należący do kategorii DSLM (ang.
Za oknem śnieg, a na kalendarzu już niemal połowa grudnia. Oznacza to, że ten, kto jeszcze nie myślał o prezentach świątecznych dla swoich najbliższych, powinien zacząć zastanawiać się, czym ich obdarować.
Kontynuujemy nasz cykl artykułów prezentujących możliwości topowego bezlusterkowca firmy Olympus, modelu OM-D E-M5, który miał swoją premierę w lutym tego roku. W pierwszej części skupiliśmy się na szczegółowym opisaniu matrycy, która znalazła się w tym aparacie, a w dzisiejszym artykule omówimy akcesoria podwodne, jakie producent oferuje do OM-D.
W czerwcu 2009 roku, czyli już ponad 3 lata temu swoją premierę miał pierwszy bezlusterkowiec firmy Olympus, model PEN E-P1. Aparat swoją stylistyką nawiązywał do popularnej serii małych, analogowych aparatów fotograficznych PEN produkowanych w latach 60-tych.
W pierwszym artykule opisującym nasz projekt „Canon PowerShot D20 w podróży i pod wodą”, w ramach którego sprawdzamy, jak Canon PowerShot D20 spisuje się podczas podróży oraz głębokich nurkowań, przybliżyliśmy kilka funkcji przydatnych w trakcie wyjazdów.
Canon PowerShot to zwycięzca naszego ostatniego testu wodoodpornych kompaktów. Pokonał on konkurentów zdobywając najwięcej punktów, a chwaliliśmy go głównie za świetną jakość filmów, kolorystykę zdjęć podwodnych wykonanych na większych głębokościach, świetny tryb makro, a także szybką pracę i dopracowany autofokus.