Hasło niedawno opublikowanej zapowiedzi nowego produktu Panasonika brzmiało: „New year, new phase”. Słowa te rozwiały już w zasadzie wszelkie wątpliwości odnośnie jednego, mocno wyczekiwanego aspektu autofokusa.
Konfrontacja topowych aparatów fotograficznych to pomysł stary. Każda branża dorasta do sytuacji, w której najbardziej zaawansowane konstrukcje są ze sobą porównywane. Fachowe periodyki mogą pochwalić się wówczas artykułami, które przykuwają uwagę fachowców.
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zacząć edytować zdjęcie i zdać sobie sprawę, że w okularach fotografowanej osoby znajduje się dziwne odbicie, którego nie zauważyłeś podczas robienia zdjęcia? Albo sprawdziłeś z bliska zdjęcie detalu i zdałeś sobie sprawę, że logo na produkcie Twojego klienta jest nieco nieostre? Stosowanie tetheringu w znacznym stopniu może pomóc uniknąć tego typu wpadek.
Historia firmy Leica zaczęła się już w połowie XIX wieku. Jak wiele firm fotograficznych rozpoczęła ona swoją działalność jako instytut optyczny, który zajmował się głównie produkcją teleskopów i mikroskopów.
Zaprezentowany w dniu dzisiejszym bezlusterkowiec Canon EOS R6 Mark II był dla nas pewnego rodzaju zaskoczeniem – wszak w ofercie tej firmy jest parę innych pełnoklatkowych bezlusterkowców, które mimo wcześniejszej premiery nie doczekały się następców, jak choćby modele EOS R i EOS RP.
W obrębie, jakby nie patrzeć, dość młodego systemu, jakim jest EOS R, właśnie doczekaliśmy się pierwszego następcy znanego już aparatu. Padło na EOS-a R6 Mark II, który dziś oficjalnie zadebiutował w portfolio Canona.
Smartfony Huawei z rodziny Mate to produkty na wskroś flagowe – producent montuje w nich wszystko, co ma najlepszego. Główny bohater niniejszego artykułu – Mate 50 Pro - to bez wątpienia urządzenie z segmentu premium.
Aparaty Sony A7R to seria modeli wyposażonych w sensory o najwyższej rozdzielczości w aktualnej ofercie tej firmy. Nie inaczej jest z głównym bohaterem niniejszego tekstu, czyli A7R V. Wprawdzie mamy do czynienia z matrycą o tej samej rozdzielczości jak u poprzednika, to firma wprowadziła trochę nowych rozwiązań.
Firma OM Digital Solutions zaliczyła całkiem mocne wejście na rynek dzięki premierze OM‑1. Ten bezlusterkowiec z warstwą szybkiej pamięci DRAM w konstrukcji matrycy pozwalał na bardzo szybkie fotografowanie z ciągłym autofokusem oraz wykrywanie licznych obiektów dzięki algorytmom sztucznej inteligencji.
Sklep fotograficzny e-oko.pl często ma przyjemność obsługiwać stomatologów. Zadawane są nam wtedy pytania takie jak „jaki sprzęt wybrać? od czego zacząć? na co zwracać uwagę?”. Ze względu na rozwój fotografii stomatologicznej i rosnące zainteresowanie klientów, postanowiliśmy przybliżyć Państwu temat zdjęć dentystycznych.
Nikon Z9 to bez dwóch zdań najlepiej filmujący korpus w historii tego producenta. Oczywiście jego głównym przeznaczeniem pozostaje rejestracja nieruchomych obrazów, ale także w kwestii tych ruchomych Z9 nie tylko nie odstaje od konkurencji z mocniej ugruntowanym filmowym rodowodem, ale też miejscami ją przyćmiewa.
Jak Czytelnicy z pewnością wiedzą, model R3 jest najnowszym tzw. flagowcem marki Canon. Na początku maja, w ramach organizowanego przez Canon Polska i jego partnera Cyfrowe.pl „Wielkiego testu systemu EOS R”, autor tego tekstu miał okazję wypróbować R3 podczas corocznego turnieju karate Silesia Cup.
System Nikon Z kojarzy się głównie z pełnoklatkowymi bezlusterkowcami. Tych wyszło do tej pory sześć i można powiedzieć, że zostały dobrze przyjęte na rynku – szczególnie flagowiec Z9. Firma nie zapomniała o nieco mniej zaawansowanych użytkownikach i jesienią 2019 roku pokazała model z matrycą APS-C – Z50.
Smartfony Oppo z rodziny Find X były od początku nastawione na zapewnienie wysokiej funkcjonalności modułów fotograficznych. Warto dodać, że jest to linia urządzeń premium, a jej najnowszy przedstawiciel – Find X5 Pro – jest głównym „bohaterem” naszego artykułu.
W dniu dzisiejszym firma Canon zaprezentowała pierwsze aparaty fotograficzne wyposażone w matryce APS-C oraz kojarzący się do tej pory głównie z pełnoklatkowymi bezlusterkowcami bagnet RF. Co prawda istnieje już niepełnoklatkowe urządzenie z mocowaniem RF - kamera Canon C70, ale jeśli chodzi o aparaty, do tej pory podział był prosty i wszystkie bezlusterkowce Canona z matrycami APS-C korzystały z mocowania EF-M.