Góry to piękne krajobrazy, bliski kontakt z surową przyrodą i niebo nieomal na wyciągnięcie ręki. Niezależnie od pory roku górskie szczyty przyciągają wiele osób bez względu na to, czy są tylko niedzielnymi turystami, czy też mają ambicję pokonywania kolejnych granic wysokości.
Chcąc opisać praktyczne pola zastosowań systemu aparatów Olympus PEN, nie sposób pominąć fotografii podwodnej. Firma Olympus, jako jedyny producent bezlusterkowców, oprócz bogatego systemu aparatów kompaktowych z wymienną optyką oraz obiektywów do nich, oferuje także liczne akcesoria podwodne pozwalające na bezpieczne nurkowanie ze sprzętem na głębokościach dochodzących do 45 m.
Firma Panasonic zaprezentowała dzisiaj nowy aparat z wymiennymi obiektywami, model Lumix DMC-GX1. Aparat wywodzi się z serii GFx, rozpoczyna jednak nową linię bezlusterkowców charakteryzujących się małymi wymiarami i niską wagą przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu i dobrej funkcjonalności.
Wiele Pań zainteresowanych rozwijaniem swoich fotograficznych pasji poszukuje idealnego aparatu dla siebie. Zdecydowana większość kobiet, które korzystają z aparatów fotograficznych, wspomina o tym, że bardzo istotny jest dla nich mały rozmiar i niska waga sprzętu, który ze sobą noszą.
System Mikro Cztery Trzecie rozwija się już od kilku lat, a firma Olympus sukcesywnie poszerza swoją ofertę sprzętu w tym segmencie. Cieszy fakt, że ciągle pojawiają się nowe produkty i nowe rozwiązania służące fotoamatorom, którzy zdecydowali się na zakup aparatów Mikro Cztery Trzecie.
Po opublikowaniu 13.5-gigapikselowej panoramy Warszawy pojawiły się komentarze mówiące, że jej wykonanie sprzętem wartości kilkudziesięciu tysięcy było „trywialne”. Nie bardzo się z tym zgadzamy bo nawet, gdyby kosztował on parę milionów, to jeszcze trzeba umieć z niego skorzystać.
Cyfrowy aparat kompaktowy to, jak się okazuje, nie tylko narzędzie do wygodnego i łatwego fotografowania. W chwili obecnej możliwości tego rodzaju konstrukcji wykraczają szeroko poza możliwości, jakie sugeruje ich nazwa.
W poprzednim odcinku cyklu „Wielkie filmowanie małym aparatem” zawarta jest spora dawka informacji dotyczących matryc światłoczułych, czyli fundamentalnego zagadnienia związanego z działaniem cyfrowego aparatu fotograficznego.
Pan Ihiro Kitao z firmy Panasonic w towarzystwie modelek prezentuje Lumiksa GF3. W dniach 6–7 czerwca br. mieliśmy okazję uczestniczyć w seminarium firmy Panasonic, podczas którego dziennikarzom z całej Europy zaprezentowano aparat Lumix DMC-GF3 oraz obiektyw LEICA DG SUMMILUX 25 mm f/1.
Technologia stojąca za zdjęciami, które wykonujemy każdego dnia, ciągle się rozwija. Zmiany jakie towarzyszą kolejnym premierom nowych produktów powodują, że aparaty fotograficzne rejestrują zdjęcia charakteryzujące się coraz wyższą jakością techniczną.
Większość naszych czytelników zdaje sobie doskonale sprawę z bliskiej i trwającej już sporo czasu współpracy firm Leica i Panasonic. Firmy od lat wymieniają się swoimi doświadczeniami, dzięki czemu Panasonic ma ciągły dostęp do znakomitych rozwiązań optycznych, a Leica korzysta z wiedzy Panasonika w dziedziny elektroniki i technik cyfrowych.
Fujifilm FinePix X100 powolnymi krokami szykuje się do wkroczenia na rynek europejski, w tym również do Polski. Tragedia trzęsienia ziemi w Japonii wstrzymała co prawda produkcję fabryk Fujifilm na kilka tygodni, jednak w pierwszej partii trafią do sklepów egzemplarze wysłane jeszcze przed trzęsieniem.
Premiera Fujifilm FinePix X100 zaskoczyła wiele osób. Zaskoczyła oczywiście w pozytywny sposób. O wzbudzonych sentymentach i ciekawostkach technologicznych pisaliśmy w pierwszej części cyklu „Fujfilm FinePix X100 od podszewki”.
O współczesnym rynku aparatów fotograficznych można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest on ubogi. Setki modeli na każdą kieszeń, różne rodzaje, rozmiary, niezliczone parametry, a nawet kolory.
Jeszcze do niedawna w cyfrowej fotografii istniał wyraźny zastój. Producenci sprzętu koncentrowali się na kolejnych propozycjach tanich kompaktów oraz sukcesywnie wypuszczali kolejne modele lustrzanek.