Po premierze aparatu A7S II, w ofercie Sony mamy obecnie komplet pełnoklatkowych bezlusterkowców z rodziny A7x II. Cała linia A7 liczy aktualnie sześć modeli. Najnowsze dziecko japońskiego koncernu to produkt przeznaczony przede wszystkim dla filmowców.
Olympus E-M10 został zaprezentowany oficjalnie w styczniu zeszłego roku. Pierwsze doniesienia na temat jego następcy pojawiły się na początku lipca tego roku i mówiły o tym, że firma Olympus w indonezyjskim urzędzie telekomunikacyjnym zarejestrowała model E-M10 Mark II.
Wybierając sprzęt fotograficzny na sierpniowy wyjazd do czeskiej Pragi nie brałem pod uwagę żadnej z dostępnych w naszej redakcji lustrzanek. Podczas zwiedzania lubię mieć swobodę, której nie daje mi ciężki plecak pełen sprzętu.
Dwa lata temu swoją premierę miał Panasonic Lumix GX7. Pierwsze plotki na temat jego następcy pojawiły się w marcu tego roku. Pierwotnie premierę GX8 przepowiadano na przełom marca i czerwca, jednak kolejne informacje wskazywały raczej na wrzesień.
Przed majowym wyjazdem na Maltę jak zwykle miałem dylemat dotyczący wyboru sprzętu fotograficznego. Zabranie plecaka z lustrzanką i kilkoma obiektywami nie wchodziło w zasadzie w grę, głównie ze względu na konieczność ograniczenia bagażu do jednej niewielkiej walizki (lot tanimi liniami).
Zaprezentowany wczoraj Canon PowerShot G3 X to kolejny zaawansowany kompakt serii G, a jednocześnie pierwszy z tej linii aparat z kategorii superzoom. Pierwsza oficjalna informacja na jego temat pojawiła się już jednak na początku lutego br.
10 czerwca br. firma Sony zaprezentowała piąty z kolei pełnoklatkowy aparat bez lustra z wymienną optyką. Jest to następca testowanego przez nas rok temu modelu A7R i nosi oznaczenie A7R II. W stosunku do poprzednika zauważamy wiele zmian, o czym przekonaliśmy się podczas prezentacji i pokazu aparatu oraz lektury specyfikacji.
Korzystając z uprzejmości firmy Panasonic mieliśmy możliwość uczestniczenia w spotkaniu, podczas którego zaprezentowano bezlusterkowiec Lumix DMC-G7, a także w warsztatach Digital Imaging Seminar na Majorce.
Fujifilm rozwija swój system cyfrowych bezlusterkowców od ponad 3 lat. Pierwszym aparatem był przeznaczony dla profesjonalistów model X-Pro1. Na chwilę obecną topowym korpusem jest zaprezentowany przeszło rok temu X-T1, którego firma ta również adresuje do doświadczonych użytkowników.
Półtora roku po premierze Pentaksa K-3 producent zaprezentował jego następcę – model oznaczony jako K-3 II. Już sam symbol informuje nas, że nie mamy do czynienia z zupełnie nową konstrukcją, a jedynie odświeżeniem poprzednika.
Zawsze, gdy czeka mnie jakiś większy wyjazd, stoję przed dylematem jaki sprzęt nań zabrać. A jest w czym wybierać. W naszej redakcji uzbierało się kilka lustrzanek i bezlusterkowców najróżniejszych producentów, a także około 30 obiektywów.
Fujifilm X-A2 to następca X-A1, należącego do najprostszej linii bezlusterkowców z rodziny X. Przeglądając specyfikację tych dwóch aparatów, można zauważyć, że w nowym modelu nie wprowadzono szczególnie istotnych modyfikacji.
Dzień przed oficjalną premierą mieliśmy okazję zapoznać się najnowszym bezlusterkowcem firmy Olympus - modelem OM-D E-M5 Mark II. Zapraszamy do opisu naszych pierwszych wrażeń z użytkowania tego aparatu.
Od zarania dziejów ludzie pragnęli robić zdjęcia możliwie szybkimi seriami i jak najtańszymi aparatami. Może trochę przesadzam, ale coś w tym jest. Na przestrzeni fotograficznych dziejów ujawniło się kilka ułomności lustrzanek jednoobiektywowych.
Jeszcze ładnych kilka lat temu, wybór aparatu do astrofotografii ograniczał się w zasadzie do sprzętu tylko jednej firmy. Aparaty firmy Olympus wykorzystywano do najróżniejszych typów fotografii, ale fotografia nocna była jedną z ostatnich jaka przychodziła do głowy.