O współczesnym rynku aparatów fotograficznych można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest on ubogi. Setki modeli na każdą kieszeń, różne rodzaje, rozmiary, niezliczone parametry, a nawet kolory.
Jeszcze do niedawna w cyfrowej fotografii istniał wyraźny zastój. Producenci sprzętu koncentrowali się na kolejnych propozycjach tanich kompaktów oraz sukcesywnie wypuszczali kolejne modele lustrzanek.
Współpraca firm Leica Camera AG i Panasonic (dawniej Matsushita Electric) trwa już od tak dawna, że w zasadzie nikogo nie dziwi widok niemieckiej optyki w japońskich kamerach i aparatach sygnowanych logotypem Panasonic.
Dzięki uprzejmości firmy Apollo Electronics możemy już w dniu premiery, podzielić się z Wami pierwszymi wrażeniami po zetknięciu z najnowszym aparatem Pentax K-r. Udostępniony nam model był jednak egzemplarzem przedprodukcyjnym, dlatego nie możemy pokazać ani powiedzieć jakiej jakości zdjęcia wykonuje nowa lustrzanka.
Dziś odbyła się światowa premiera niecodziennego aparatu kompaktowego Fujifilm FinePix REAL 3D W3. Jest on następcą testowanego już przez nas w ramach testu nietypowych kompaktów modelu FinePix REAL 3D W1, a wprowadzone zmiany nie są jedynie kosmetyczne.
Na naszym niebie widać już meteory z jednego z największych, najaktywniejszych i najbardziej znanych rojów naszego nieba - Perseidów, które aktywne są od połowy lipca do około 25 sierpnia.
W dniu dzisiejszym firma Panasonic oficjalnie zaprezentowała aparat kompaktowy Lumix DMC-LX5. Jednak wielu dziennikarzy z Europy miało okazję zobaczyć ten model już 6 lipca br. na specjalnej konferencji prasowej w Sztokholmie.
Jedną z dzisiejszych nowości jest aparat kompaktowy Panasonic Lumix DMC-FZ100. Jak wskazuje jego oznaczenie, jest to kolejny przedstawiciel serii FZ, znanej z obiektywów oferujących dużą krotność zoomu.
Truizmem jest mówienie, że aparat fotograficzny służy do wykonywania zdjęć. Stopniowo następuje jednak na tym polu pewna ewolucja. W funkcjonalność aparatów wkrada się coraz bardziej możliwość filmowania.
Pierwszą część cyklu dotyczącego systemu Panasonic Mikro Cztery Trzecie poświęciliśmy na omówienie założeń tego systemu oraz przegląd dostępnych obecnie na rynku systemowych aparatów i obiektywów Panasonic Lumix G.
Czy byliście kiedyś na pieszej wycieczce i przeklinaliście pomysł zabrania ze sobą ciężkiej lustrzanki wraz z zestawem obiektywów? Czy wybraliście się na spacer po mieście ale z żalem zostawiliście swoją lustrzankę w domu, bo nie mieściła się w małej, wygodnej torbie? A może zabraliście na taki spacer mały i poręczny kompakt, jednak zawiedliście się potem jakością wykonanych nim zdjęć? Nawet jeżeli Wam takie sytuacje nigdy się nie przytrafiły, możecie uwierzyć na słowo, że powtarzają się one wśród fotografujących osób.
Dokładnie 22 lutego 2007 roku odbyła się premiera reporterskiego aparatu Canon 1D Mark III. Trzecia generacja „jedynki” okazała się być, jak na ówczesne czasy, bardzo nowoczesna. Głównie ze względu na imponujący tryb zdjęć seryjnych, sięgający 10 klatek na sekundę.
W trakcie wizyty w fabryce Zeissa w Wetzlar (patrz: \'\'Wizyta w niemieckich fabrykach Zeissa, RUAG i EAW\'\') mieliśmy możliwość zobaczenia nowego urządzenia obserwacyjnego firmy Zeiss. Jest nim PhotoScope 85 T* FL - luneta obserwacyjna o średnicy obiektywu 85 mm i dająca powiększenia w zakresie 15-45x, ale posiadająca wbudowany aparat fotograficzny z matrycą CCD o rozdzielczości 7-milionów pikseli i rozmiarze 1/2.
Wczoraj późnym wieczorem odbyła się w Berlinie huczna premiera E-P1 - pierwszego aparatu marki Olympus należącego do systemu Mikro 4/3. Do ostatniej chwili jakiekolwiek informacje o tym aparacie były usilnie skrywane przed dziennikarzami.
W dniu dzisiejszym Pentax zaprezentował nową lustrzankę cyfrową serii K oznaczoną jako K-7. Premiera nowego aparatu była co prawda wyczekiwana, ale termin i jej przedmiot okazały się swojego rodzaju niespodzianką dla użytkowników.