Canon PowerShot S90
Canon przywraca do życia serię aparatów kompaktowych PowerShot S. Zaprezentowany dziś model to Canon PowerShot S90, który wyposażono w przetwornik CCD wielkości 1/1.7 cala i rozdzielczości 10 Mpix, a także jasny, szerokokątny obiektyw o odpowiedniku ogniskowych 28-105 mm i świetle f/2.0-4.9.
Pełna specyfikacja aparatu jest dostępna w naszej bazie:
Informacja prasowa
LONDYN, WIELKA BRYTANIA, 19 sierpnia 2009 – Canon anonsuje aparat PowerShot S90 przywracając tym samym serię Canon PowerShot S. Kontynuując tradycję serii PowerShot S model PowerShot S90 oferuje zestaw imponujących w pełni manualnych funkcji zapewniających świetną jakość obrazu, w tym system podwójnej redukcji szumów Dual Anti-Noise, szerokokątny zoom o jasności f/2,0, 3-calowy wyświetlacz LCD PureColor II oraz intuicyjny nowy pierścień obiektywu.
Wyjątkowa jakość obrazu w każdych warunkach
PowerShot S90 zawiera dualny system redukcji szumów Dual Anti-Noise, na który składa się wysokoczuły czujnik obrazu 10 Mp oraz ulepszony przetwornik obrazu DIGIC 4 firmy Canon. Nawet w niełatwych warunkach oświetlenia możliwe są zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Dualny system redukcji szumów Dual Anti-Noise w pełni wykorzystuje dostępne światło, jednocześnie znacznie redukuje szumy, co jest użyteczne zwłaszcza w fotografii portretowej i fotografii krajobrazu – otrzymujemy wysokiej jakości zdjęcia w pełnej rozdzielczości nawet przy światłoczułości ISO 3200. Przetwornik DIGIC 4 zawiera ulepszoną wersję i-Contrast: inteligentną technologię korekcji kontrastu firmy Canon. Technologia ta jest odpowiedzialna za wydłużenie zakresu tonalnego, co ma za zadanie zapobiec utracie szczegółów w jasnych partiach zdjęcia z jednoczesnym zachowaniem detali w partiach ciemnych.Zaleta otworu względnego f/2,0
Canon wyposażył aparat PowerShot S90 w szerokokątny obiektyw z przysłoną o niskiej wartości f/2,0, aby umożliwić pełne wykorzystanie potencjału systemu Dual Anti-Noise. Szerokokątny obiektyw z przesłoną o wartości f/2,0 wpuszcza dwa razy więcej światła do aparatu niż obiektyw z przesłoną f/2,8, pozwalając na uzyskanie mniejszej głębi ostrości lub zastosowanie krótszego czasu naświetlania w celu zredukowania rozmycia obrazu. Aparat zawiera także optyczny stabilizator obrazu (IS), który wykorzystuje system przesunięcia osi obiektywu w celu minimalizacji następstw drgań aparatu i rozmycia obrazu. Pozwala to na zastosowanie o cztery stopnie większej wartości przysłony niż w mniej zaawansowanych aparatach.Dopracowane działanie, niesamowita łatwość obsługi
Jak przystoi aparatowi tego kalibru, PowerShot S90 zawiera szeroka gamę manualnych i automatycznych funkcji, pozwalających na twórczą swobodę. Obiektyw aparatu PowerShot S90 zawiera intuicyjny pierścień sterowania umożliwiający dostosowanie ustawień różnych funkcji poprzez obracanie wybieraka u podstawie obiektywu w lewo lub w prawo. Pierścień sterowania może być użyty jako quasi-manualny zoom oferujący większe zbliżenie do fotografowanego obiektu w odstępach 28 mm, 35 mm, 50 mm, 85 mm i 105 mm. Można przypisać dodatkowe ustawienia takie jak ISO (w odstępach 1/3 stopnia), czas naświetlania, przysłonę, ostrość i kompensację naświetlania – udostępniając fotografującym namacalne korzyści. Pierścień sterowania ponadto pomaga ulepszyć współpracę użytkownika z aparatem, oferując szybkie, dokładne przewijanie menu i funkcji oraz przeglądanie zdjęć. W nowym trybie Nostalgic za pomocą pierścienia sterowania może zastosować efekt postarzenia zdjęcia, od subtelnego wyblaknięcia do pełnej ziarnistości w czerni i bieli.Efektywniejsze rozpoznawanie rodzaju sceny
Dla uzyskania większej twórczej kontroli udostępnione zostały różne tryby tematyczne (SCN na kole nastaw), które umożliwiają dokonanie wyboru najlepszych ustawień dla poszczególnej sytuacji – idealne rozwiązanie w trudnych warunkach oświetlenia lub w fotografii kreatywnej. Nowy tryb Low Light (słabe światło) pozwala uzyskać zdjęcia o ograniczonej rozdzielczości 2,5 Mp w przyćmionym świetle przy wartości ISO do 12800 i szybkości 2,4 klatek na sekundę.Fotografujący mają do dyspozycji szeroką gamę trybów kreatywnych, takich jak preselekcja przysłony, preselekcja czasu otwarcia migawki, program AE, tryb Manual i tryby własne użytkownika. Wybór i użytkowanie różnych funkcji jest prostsze dzięki ulepszonemu sposobowi nawigacji w menu, w tym wskazówkom na temat większości ustawień i funkcji.
Aparat PowerShot S90 pozwala na dokładne spersonalizowane ustawienie balansu bieli w aparacie, umożliwiając kompensację różnych rodzajów światła żarowego, jarzeniowego i innego, dając perfekcyjne wyniki za każdym razem.
Dla łatwości i szybkości fotografowania aparat PowerShot S90 został wyposażony w tryb Smart Auto oraz technologię rozpoznawania rodzaju sceny – świetny dodatek dla chcących po prostu zrobić zdjęcia bez zaprzątania sobie głowy szczegółami technicznymi. Tryb Smart Auto dokonuje pomiaru ruchu obiektów lub ludzi w fotografowanej scenie – aktywuje tryb ciągły ustawiania ostrości Servo AF/AE, aby zagwarantować ostrość i poprawną ekspozycję obiektu w ruchu.
PowerShot S90 oferuje ponadto możliwość zapisywania zdjęć w formacie RAW oraz wsparcie w programie Digital Photo Professional (DPP) firmy Canon, co ułatwia post-produkcję. Aparat PowerShot S90 posiada mini port HDMI, umożliwiający oglądanie zdjęć na kompatybilnych telewizorach za pomocą opcjonalnego kabla. Dzięki HDMI użytkownicy mogą udostępniać zdjęcia wykonane aparatem PowerShot S90 rodzinie i przyjaciołom.
Chlubne dziedzictwo i imponująca gama funkcji czyni PowerShot S90 idealnym kompaktowym aparatem zarówno dla entuzjastów technologii jak i entuzjastów fotografii.
Właściciele aparatu PowerShot S90 mają prawo do członkostwa w CANON iMAGE GATEWAY, fotograficznym serwisie online służącym do dzielenia się zdjęciami z innymi osobami. Użytkownicy serwisu korzystają z nowych, świetnych udogodnień, takich jak zwiększona pojemność do 2 GB (od października 2009), co pozwoli załadować i udostępnić setki zdjęć wysokiej jakości. Przyjaciele i rodzina będą mieli oglądać zdjęcia online z telefonu komórkowego za pomocą nowej funkcji przeglądania online. Ponadto właściciele drukarek atramentowych PIXMA marki Canon mogą tworzyć, udostępniać i drukować zdjęcia z albumów foto z użyciem nowej funkcji drukowania albumów. CANON iMAGE GATEWAY to idealna strona dla użytkowników sprzętu marki Canon – pozwala udostępnić rodzinie i przyjaciołom wysokiej jakości niezapomniane zdjęcia i filmy.
Komentarz można dodać po zalogowaniu.
Zaloguj się. Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.
Wreszcie Canon się postarał. Może to być całkiem niezły kompakcik na co dzień. Tylko, żeby z ceną nie przesadzili. No, i żeby lampa nie otwierała się zawsze, a tylko wtedy gdy jest potrzebna (casus SX200).
No i świetnie! Teraz czekamy na 7D z działającym autofocusem! BTW: Szacunek dla Panasonica, to oni wzbudzili lawinę...
gdyby ta matryca miała 4-5 Mpix to bym miał nadzieję na dobrą jakość obrazu...
No bez przesady, 10 mpix na 1/1.7 cala jest w sam raz. Zwlasza ze canonowskie pixele szumia jakby mniej niz inne;) Dwoch rzeczy mi osobiscie brakuje: naprawde szerokiego kata (24mm) i lepszego wideo (w kompakcie sie przydaje). Chyba zostanę przy LX3.
A ten przycisk Direct Print to oni chyba złośliwie zostawiaja...
A może jakby miała 2 Mpx, to już w ogóle jakość byłaby super? Ludzie, zamiast się cieszyć, ze producenci poprawiają jakość matryc przy zachowaniu sensownej ilości pikseli (10 Mpx pozwala na całkiem spore odbitki), to Wy ciągle marudzicie...
S90:
link
link
link
Jpegi przy bazowym iso wygladaja podobnie do Panasonica, szału nie ma. Widać inna strategie redukcji szumu (mniejsze wyostrzanie?). Ciekawe co dzieje sie przy wyzszych czułosciach...
G11 wydaje sie miec wyraznie ostrzejszy obiektyw. Czekamy na LX4 z matryca BSI:)
Jest pewna granica rozdzielczości powyżej której jedynie rosną szumy i realnie spada jakość obrazu. Niestety już na samplach przy ISO 80 widać kiepską jakość obrazu w trudniejszych partiach (skóra modelki w cieniu). 10 mpix tak, ale dla APS-C
spadek jakości mam oczywiście na myśli "per pixel"
No wlasnie, "per pixel". W praktyce, jak ktos robi odbitki, okazuje sie, ze technika poszla baaaaardzo do przodu i obecnie z malej matrycy 14 MPix w np. Canonie G10 uzyskamy znacznie lepsza jakosc odbitiki niz jakbysmy ja zrobili z np. Canona G6, ktory mial podobnej wielkosci matryce, tylko ze 7 MPix. Ba! Przy iso800 z G10 bedzie lepsza jakosc niz z iso400 z G6. Piekne porownanie jest ponizej:
link
Tak, tak, trzeba troche patrzec na odbitki a nie 100% na ekranie, kiedy rzeczywisty obraz moze miec 1,5 m szerokosci ;-)
sylwiusz, się nie rozumiemy odrobinkę. Ja nie porównuję dzisiejszych matryc do tych sprzed lat. Właśnie w tym problem, że technika idzie do przodu, a jakość nie bardzo. To co odbieramy jako postęp to bardziej kwestia oprogramowania niż samej matrycy. Zrobiłem niedawno taki eksperyment. Z któregoś kompaktu 12 mpix zrobione zdjęcie zmniejszyłem do 3 mpix potem powiększyłem z powrotem do 12 mpix i porównałem z oryginałem. Różnicy nie było widać żadnej. Prawda jest taka, że nie dostajemy wyższej rozdzielczości, a jedynie większe pliki. Całość manipulacji jest maskowana na poziomie przetwarzania obrazu. Obawiam się że już dawno rozdzielczość optyczna najlepszych obiektywów nie nadąża za rozdzielczością matryc w kompaktach (gdyby ich matryce powiększyć do rozmiarów FF mielibyśmy setki mpix)
K8v8M - nie zgodze sie z toba, uwazam ze "kompaktowe" obiektywy jak najbardziej radza sobie z 10mpix matrycami. Co do eksperymentu ze zmiana rozmiaru zdjec - pokaż sample, chetnie obejrze.
Wlasnie przed chwila zrobilem taki eksperyment - rzeczywiscie, jest bardzo blisko. Ciekawe czy 3 mpix matryca byla by jednak w stanie zarejestrowac taka ilosc detali. Bardzo pouczajace doswiadczenie.
No właśnie - każdy może sobie taki eksperyment sam przeprowadzić. Jak nie ma aparatu - to sampli jest sporo w sieci (tylko trzeba użyć programu który zrobi interpolację). Oczy wiście, że matryca 3 mpix mogłaby zarejestrować zbliżoną ilość detali, ale nie o to chodzi by wprowadzać matryce 3 mpix. Uważam, że przy 5-6 mpix realna ilość detali mogłaby być większa, a zyskalibyśmy na szumie i rozpiętości tonalnej.
Mnie poraża ten bełkot z polskich materiałów marketingowych Canona. Co jest "dualny system" - nie ma polskiego słowa "podwójny"? Czemu "czujnik" zamiast "matrycy"?
Ten sam czujnik co w G-11. Brak stopki do lampy rozumiem ale czemu w topowym (poza seria G) kompakcie firmy ktora ma "na stanie" cala serie lamp wyzwalanycgh bezprzewodowo nie dodadza tej funkcji do kompaktu? Jakie byloby to piekne gdyby takim kompakcikiem mozna bylo w sobie odpalic zdalnie taka 430EX. Czy znow trzeba czekac az Sony to wprowadzi?
Mam poprzednika tzn S70. Rewelacyjny kompakcik z 7Mpix, super ostre fotki i świetna kolorystyka zdjęć. Jeżeli S90 będzie na podobnym poziomie to warto kupić. Porównywałem zdjęcia z różnymi dzisiejszymi Panasami i nawet Canonami , ale ten zostawia je w tyle pod wzgledem jakości zdjęć mimo, że kupiłem go chyba z 4 lata temu.Małe szumy od ISO 400, ale technika na pewno poszła do przodu. Brak stopki lampy czasem jest problemem, ale jest on za to mniejszy i lżejszy od serii G.
A ja mam S30 z 3,2 Mpix. Na ISO50 szum nie istnieje w odróżnieniu np od 40D w którym nawet na ISO100 można się go dopatrzyć tu i tam ;-) Co nie zmienia faktu że odbitki z 40D są jakby lepsze ;-)
To co zrobił K8v8M potwierdza opinię wygłoszoną już kilka lat temu przez Leicę i Panasonica. Leica wypuszczając swój kompakt Digilux 1 stwierdziła, że nie ma sensu pakować więcej niż 4 megapiksele do do ich aparatu, mimo że jest tam bardzo duża matryca i znakomitej jakości obiektyw Summarit, gdyż będzie to epatowanie klienta megapikselami ale za cenę pogorszenia jakości obrazu.