Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Spotkanie lornetkowe Jeziorsko 18-19.05
Autor Wiadomość
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1089
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   

I jak tam spotkanie przebiegło, Panowie? Jakieś wnioski z porównań sprzętu?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2639
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   

Soniak10...Oni muszą ochłonąć, po powrocie do domów. Przy tak dużej ilości sprzętu, z najwyższej półki i patrzeniu przez niego, mogli dostać oczopląsu :mrgreen: .
 
 
Marek Marecki 
Uczestnik


Posty: 54
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   

etui na lornetkę z decathlonu

https://www.decathlon.pl/...rYaApVoEALw_wcB
 
 
Wojtas_B 
Maniak



Pomógł: 7 razy
Posty: 989
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   wnioski z wioski

Dziękuję wszystkim za towarzystwo na zlocie, które uważam za nie gorsze, a nawet lepsze od tych wszystkich wspaniałych lornetek.

Soniak10, aby mieć wnioski wartościowe dla siebie, należy na takie zloty jeździć. Żaden wyrywkowy i subiektywny pisany na forum przekaz o tym, kto co tam wywnioskował, nie poszerzy zauważalnie czytającemu wiedzy o lornetkach, a przede wszystkim nie odpowie na pytanie, która lornetka dla czytającego jest lepsza, a która gorsza.
Po tym zlocie jestem jeszcze mądrzejszy o upewnienie się, że czytanie opinii o lornetkach ma tylko taką wartość, że prowokuje do osobistego sprawdzenia danej lornetki i własnego zweryfikowania treści internetowej recenzji.
W opiniach pisanych w sieci jest dużo obiektywnej nieprawdy.

Jednym z wniosków pozlotowych jest potwierdzenie słuszności zalecenia Międzynarodowej Unii Lornetkowej (MUL) o ograniczeniu liczby Swarków założonych jednocześnie na kark do pięciu sztuk. Adam empirycznie to sprawdził.

20240518_183530.jpg
Plik ściągnięto 559 raz(y) 129,88 KB

 
 
MacYaro 
Uczestnik
Mr


Posty: 96
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   

Jeśli będzie w przyszłym roku „zlot” to ja dołączę.
Proponuję jako miejsce uroczy Kazimierz Dolny na Wisłą.
Idealne miejsce do „lornetkowania” :!: :cool:
 
 
Wojtas_B 
Maniak



Pomógł: 7 razy
Posty: 989
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   

MacYaro, Propozycje lokalizacji zostawmy certyfikowanemu komitetowi organizacyjnemu, którego kierownikiem jest obecnie Mateusz.
Po dziś zakończonym zlocie nie widzimy ani merytorycznego, ani logistycznego powodu do zmiany lokalizacji na następny zlot. W Jeziorsku jest wszystko, czego nam potrzeba, a nawet więcej.
 
 
Marek Marecki 
Uczestnik


Posty: 54
Skąd: Lubliniec
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   

Oczywistym wnioskiem jest że filet z miętusa jest bardzo soczysty, wilgotny, jedna z lepszych ryb. polecam. Oczywiście nad Jeziorskiem
 
 
MacYaro 
Uczestnik
Mr


Posty: 96
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   

Soczystego miętusa zjemy również w Kazimierzu, ale nie będę się upierał. :mrgreen:
 
 
mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 156
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   

Popieram. Jeziorsko mimo że to zbiornik, który powstał ręką człowieka i zabrał wiele dolinie zwłaszcza środkowej Warty to w samym Jeziorsku stworzył mekkę każdego ptasiarza. Choć oprócz dobrej lornetki przyda się jakakolwiek luneta że względu na ogromne czasami odległości do ptaków
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1089
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   

MacYaro napisał/a:
Proponuję jako miejsce uroczy Kazimierz Dolny na Wisłą.
Idealne miejsce do „lornetkowania”
Podobnie jak np. Kruszwica nad Gopłem. Spod Mysiej Wieży widoki też byłyby odpowiednie do "testowania Swarków" i in. Nie wiem czy tam serwują miętusa, ale sandacz też nie byłby złą alternatywą, hę?
Wojtas_B napisał/a:
nie widzimy ani merytorycznego, ani logistycznego powodu do zmiany lokalizacji na następny zlot.
Tym niemniej wnoszę do Wysokiego Sądu Organizacyjnego jak wyżej.
Wojtas_B napisał/a:
aby mieć wnioski wartościowe dla siebie, należy na takie zloty jeździć.
Z pewnością tak byłoby najlepiej, tylko nie wiem czy w gronie właścicieli prawie samych Swarków, ja ze swoim marnym Bushnellem lub Vortexem nie zostałbym "wygwizdany". To trochę tak, jakbym ze swoją Mokką X próbował się pojawić na zlocie właścicieli Ferrari. Albo musiałbym płacić za prawo spojrzenia przez Swarka? :wink:
BTW: czy moglibyście w jednym poście wymienić wszystkie binokle, jakie tam przywieźliście do testowania?
  
 
 
mankuso 
Początkujący


Posty: 27
Wysłany: Nie 19 Maj, 2024   Spotkanie lornetkowe Jeziorsko 18-19.05

Marek Marecki Jeszcze raz dziękuję Ci za przygarnięcie mnie pod dziewiątkę. :smile: Również jestem amatorem smacznej ryby. Mam nadzieję ,że będzie jeszcze nie jedna okazja dzielenia się wrażeniami z obserwacji przyrody, jednocześnie delektując się świeżą rybką :smile:
 
 
Wojtas_B 
Maniak



Pomógł: 7 razy
Posty: 989
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Maj, 2024   

Soniak10 napisał/a:
Z pewnością tak byłoby najlepiej, tylko nie wiem czy w gronie właścicieli prawie samych Swarków, ja ze swoim marnym Bushnellem lub Vortexem nie zostałbym "wygwizdany". To trochę tak, jakbym ze swoją Mokką X próbował się pojawić na zlocie właścicieli Ferrari. Albo musiałbym płacić za prawo spojrzenia przez Swarka? :wink:
BTW: czy moglibyście w jednym poście wymienić wszystkie binokle, jakie tam przywieźliście do testowania?


Myślę, że zostałbyś nie tylko wygwizdany, ale i opluty przez tę zgraję chamów i snobów, którymi jesteśmy.
 
 
krzys13k 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 470
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 20 Maj, 2024   

Dzięki za spotkanie :) Była to okazją do poznania ciekawych ludzi (dla mnie za mało czasu żeby z kazdym na spokojnie porozmawiać, mam nadzieję że będzie kolejna okazja), także miejsca do obserwacji były fantastyczne - brawo dla organizatorów za wybór.
Z wieży widokowej można było dużo zobaczyć, tak duża przestrzeń dawała chyba największe pole do popisu wszelkim dwunastkom i piętnastkom, ale nie tylko.

Co do samego sprzętu to tym razem spędziłem trochę więcej czasu z daną lornetką na szyi, jest to zdecydowanie lepsze niż szybkie skakanie od jednej do drugiej lornetki, co pozostawia jedynie chaos w głowie.

Najwięcej obserwowałem przez SLC 15x56, Doctera 15x60 oraz EL 12x50 i 10x50. Utwierdzam się w przekonaniu że cała seria EL to najlepsze współczesne lornetki z jakimi miałem do czynienia, nie potrafię wybrać jednego konkretnego modelu. SLC 15x56 to była najlepsza 15, choć stary Docter też nienajgorzej sobie radził.

Do tego była okazja przetestowania 4 topowych modeli dachówek 7x - Meopty, Nikona EDG, Zeissa FL oraz Ultravida.
Takie rzadkie okazy jak Carl Zeiss 8x50B, wojskowy Zeiss 6x30, William Optics 7x50 czy Nikon SE 10x42, Habicht 10x40 i wiele innych. Nie sposób wszystkiego spisać.

Coż, pozostaje czekać na kolejne spotkanie :)

uv_7x42_3.JPG
Plik ściągnięto 350 raz(y) 252,78 KB

swaro_13.JPG
Plik ściągnięto 350 raz(y) 226,94 KB

docter15x60_15.JPG
Plik ściągnięto 350 raz(y) 56,34 KB

IMG_5122.JPG
Plik ściągnięto 350 raz(y) 209,99 KB

docter15x60_6.JPG
Plik ściągnięto 350 raz(y) 364,21 KB

 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Maj, 2024   

A jak tam ankieta?
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1089
Wysłany: Pon 20 Maj, 2024   

Wojtas_B napisał/a:
zostałbyś nie tylko wygwizdany, ale i opluty przez tę zgraję chamów i snobów, którymi jesteśmy
Tak myślałem :grin: :wink: Pzdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,5 sekundy. Zapytań do SQL: 22