Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu Nikon Coolpix P5100
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   Test aparatu Nikon Coolpix P5100

W imieniu Konrada zapraszam do lektury testu i dyskusji:
http://www.optyczne.pl/in...arat&test_ap=63

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Sprzet, ktory kosztuje ok.1200zl moglby byc jednak troche lepszy. Fajnie, ze dali mozliwosc podlaczenia zewnetrznej lampy, ale aparat na zdjeciu z nia wyglada komicznie :shock:
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Jestem rozczarowany tym aparatem (powiedzmy, bo go nie posiadam). Podobnie, jak nie urzekl mnie p5000. Bardzo podoba mi sie wykonanie, obsluga i ergonomia tych aparatow. Ni eprzeszkadza mi koniecznosc trzymania aparatu w dwoch rekach, kiedy nieco wiecej chce zmienic - ot, przyzwyczajenie z lustrzanki.
Irytuje brak formatu RAW (i to bardzo). A jeszcze bardziej mizerna optyka. Bylby swietny konkurent dla g9, a jest kiszka.
Jesli chodzi o sama recenzje. Chociaz dopiero zaczynamy ja czytac, od razu wiemy, ze testerowi aparat wybitnie nie przypadl do gustu. Czepia sie nawet drobnostek. A to rozmieszczenie przyciskow (potem pisze, ze to kwestia gustu silac sie na pseudo obiektywizm), a to mozliwosc nagrywania filmow z mala rozdzielczoscia (jest opcja QVGA, ale przeciez jest tez VGA), 321 fotek ze stabilizacja i flashem to malo w tej klasie (tylko wynik dostateczny) - pierwsze slysze. Wizjer optyczny moze nie powala, ale w kompaktach niezwykle trudno o lepszy, bo sie go praktycznie nie uzywa.
Czepialbym sie wiecej, ale nie o to chodzi.
Jesli mam byc szczery, to za mankamenty obiektywu najchetniej zwyzywalbym inzynierow nikona od debili i takich tam. Wycyzelowany korpus, niezla (powiedzmy) matryca, a lipne optyka oraz w paru miejscach elektronika i soft (to prawdziwy slimak).
Nikomu tego aparatu nie polece. Z moja lady mocno walczylem, zeby nie kupila p5000. Dobrze sie stalo, ze ma fuji f40fd. Cudo to to nie jest, ale byl duzo, duzo tanszy.
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Słabiutki aparat. Dziwne, ze Nikon stawia go na górnej półce w swoim "arsenale".Na jakiej karcie był testowany (chodzi mi o szybkość zdjęć seryjnych)? 1kl/s, a w teście jeszcze mniej to porażka.Canon G9 to kosmos przy tym aparacie. Takie aparaty tylko coraz bardziej mnie przekonują, że "NIC INNEGO, TYLKO LUSTRZANKA".Za 1,5 do 2kzl dostanę sprzęt zgodny z jego specyfikacją.
p.s. we wstępie jest mowa o obiektywie "nikorr". To czeski błąd, czy Nikon tak określa szkła do kompaktów? :D :D :D :D :D :D
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Testujący pisząc cały tekst zna już wyniki we wszystkich kategoriach. To nie jest tak, że jak przychodzi aparat do testów to piszemy wstęp, potem zabieramy się za ocenianie i opisywanie użytkowania. Testujemy przez jakieś 2 tygodnie wszystko, potem robi się opracowanie materiału, podsumowanie i dopiero na końcu pisze tekst. Więc nic dziwnego, że jeśli aparat nie spodobał się testującemu to od początku nie będzie pisał peanów na jego cześć... Poza tym jesteśmy tylko ludźmi. W tej robocie nigdy nie uda się uciec od odrobiny subiektywizmu, no chyba, że nasze testy sprowadzimy do suchych tabelek, wykresów i wycinków oraz zdjęć przykładowych, bez odrobiny komentarza. Nam by było nawet łatwiej, ale czy spowodowałoby to radość u Czytelników? Szczerzę wątpię.
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Arku

Co do komentarzy w testach to oczywiście, że dla czytelników jest korzystniej kiedy one są, tym bardziej jak czasami piszecie coś w stylu:

"Ponieważ wszyscy wiedzą, że Optyczne.pl nie lubi Nikona, za chwilę postaramy się udowodnić, że ten tak wysoki wynik to artefakt, a obiektyw w zasadzie do niczego się nie nadaje..."

(test 50 1.8 )

No ja to normalnie czytałem już z 20 razy i tak zawsze prawie leżę pod biurkiem ze śmiechu :D
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Arek napisał/a:
...no chyba, że nasze testy sprowadzimy do suchych tabelek, wykresów i wycinków oraz zdjęć przykładowych, bez odrobiny komentarza. Nam by było nawet łatwiej, ale czy spowodowałoby to radość u Czytelników? Szczerzę wątpię.


Ja osobiście nie mam nic przeciwko temu, żeby test był bez tabelek, a opierał się jedynie na opinii testerów. Suche dane nie zawsze oddają prawdziwą naturę przedmiotu.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Odnosnie testu to Arek odpowiedział za mnie. Odnośnie pozostałych pytań:

- Aparat był testowany na karcie Sandisk SD Extreme III (tak jak i pozostałe kompakty z gniazdem SD).

- Tak, na obiektywie, co widać rowniez na zdjeciach w tescie, widnieje dumnie logo Nikkor, co jakby nie bylo, zobowiazuje (delikatnie rzecz nazywajac).

konrad
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 08 Sty, 2008   

Fajnie, że magnezowa pucha...ale ogólnie to bez szału.

Testy muszą mieć tabelki i wykresy dla takich jak my...czyli takich co potrafia je czytać, interpretować.

Komentarz jest niezbędny z dwóch powodów:

1. Jak taki żółtodziób wszedłby na optyczne by wesprzeć swój zakup testami to co on by zrozumiał... aberracja, winietowanie itd. Do tego taki człowiek nie ma pojęcia jaki poziom danego zjawiska jest akceptowalny, czego oczekiwać. A jak mamy opinie Redaktora Optyczne, który przetestował mase kompaktów, luster i szkieł to on może wydać może i nie wolna od subiketywizmu ale jak sądze najbardziej obiektywną opinie.

2. Dla tych co umieją czytać te wszystkie wyniki testów mogą swoją opinię porównać z opinią Redaktora.

I tyle.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 09 Sty, 2008   

Zamiast tyle marudzić o tym Nikonie po prostu kupcie Canona G9. Ja tam jestem z niego zadowolony, moja ładniejsza połowa jeszcze bardziej :P
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Sro 09 Sty, 2008   

MM napisał/a:
Zamiast tyle marudzić o tym Nikonie po prostu kupcie Canona G9. Ja tam jestem z niego zadowolony, moja ładniejsza połowa jeszcze bardziej :P

Nie dziwie sie, ze jest zadowolona. To super sprzecik.
 
 
bladii77
Początkujący


Posty: 43
Wysłany: Sro 30 Sty, 2008   

Zamiast kupic grata Canona :evil: zawsze wybierajcie nikona....
Ja uzywam p5100 do digi, sprawdza sie rewelacyjnie.NIe slyszalem zeby ktos do digi uzywal Canona....
poza tym to tylko kompakt, nie oczekujcie cudow....ja porownuje go do mojego poprzedniego apatay Fuji E900, to roznica jest bardzo duza:mniejsze szumy, sam aparat ma mniejsza abberacje chromatyczna, lepiej odwzorowuje kolory.Pozdro dla fanow Canona
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 30 Sty, 2008   

Fanie Nikona... ten 5100 przy G9 wygląda jak Trabant przy Mercedesie. Jak porównasz bezpośrednio oba modele to zrozumiesz :wink:
 
 
bladii77
Początkujący


Posty: 43
Wysłany: Sro 30 Sty, 2008   

Jak zrobisz dobre digi tym Twoim mercedesm klasy d z 88 roku to zapodaj jakies zdjecie, pogadamy
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 30 Sty, 2008   

Pogadamy jak zaczniesz pisać w języku zrozumiałym dla normalnego człowieka a nie jakimś digi-bajo-bongo :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9