BenQ DC E600 - test aparatu
3. Użytkowanie
Aparat nie ma funkcji zdjęć seryjnych, dlatego szybkość mierzyliśmy próbując zmusić aparat do wykonania jak największej ilości zdjęć naciskając jak najczęściej spust migawki. Zdjęcia zapisywane były w największym rozmiarze przy wyłączonych funkcjach, które mogły by opóźniać zapis zdjęcia. Momenty wykonania kolejnych zdjęć przez aparat zaznaczone są na wykresie poniżej. Rewelacji tutaj nie ma. E600 w ciągu 30 sekund zrobił i zapisał tylko 8 zdjęć. Od naciśnięcia spustu do otwarcia migawki mija średnio 1.13 sekundy.
Makro
Funkcja Makro w E600 powinna ucieszyć tych, którzy lubią wykonywać zdjęcia z bliskiej odległości. Aparat można zbliżyć na odległość 6-7 cm aby autofokus zadziałał poprawnie.
Menu
Wygląd menu aparatu E600 nie jest standardowy. Mamy tu do czynienia z bardzo wygodnym kołem ustawień, po którym poruszamy się za pomocą przycisków nawigacyjnych (krzyżaka) i przycisku OK znajdującego się między nimi. Przykładowy wygląd ustawień Menu, ustawień w trybie podglądu zdjęć oraz Settings znajduje się w panelu górnym, w drugim rzędzie wygląd ekranu w trybie wykonywania zdjęć, ich podglądu oraz kręcenia klipów filmowych.
Jakość zdjęć
W E600 można zapisywać zdjęcia w dwóch stopniach kompresji oznaczonych jedną i dwoma gwiazdkami, przy czym dwie gwiazdki oznaczają obraz lepszej jakości. Zdjęcie zapisane z jakością '' * '' zajmuje około 1.5 MB, '' ** '' - to zwiększenie rozmiaru pliku do 2.6 MB. Porównując zdjęcia widać wyraźnie, że oszczędzanie 1 MB pamięci na zdjęciu, mija się z celem. Zdecydowanie nie polecamy zapisywania w trybie '' * ''.
* * | |
* |
Klipy filmowe
BenQ E600 ma oczywiście możliwość nagrywania klipów filmowych. Używa przy tym formatu AVI nagrywając w 5 trybach od największej do najmniejszej jakości: TV-SHQ (640x480), TV-HQ (640x480), TV-S (320x240) oraz Web-HQ (320x240) i Web-S (160x128).
Przykładowy klip wideo nagrany w najlepszej jakości dostępny jest tutaj (rozmiar 6.6 MB).