Samsung Galaxy S7 - test aparatu
2. Budowa i jakość wykonania
Warto również dodać, że urządzenie posiada certyfikat IP68, co oznacza, że jest odporne na kurz i zachlapania.
Obiektyw
Poniżej prezentujemy przykładowe zdjęcie obrazujące kąt widzenia tego aparatu.
4.2 mm (ekwiwalent 26 mm) |
Producent przewidział opcję cyfrowego powiększania obrazu. I choć możemy uzyskać aż 8-krotne powiększenie (czyli odpowiednik 208 mm dla formatu małoobrazkowego), by z niego skorzystać, musimy zapomnieć o formacie RAW i pogodzić się z istotną degradacją jakości obrazu.
Dodatkowy zoom cyfrowy 8x (ekwiwalent 208 mm) |
Aparat nie posiada dedykowanego trybu makro, jednak dzięki możliwości ustawiania ostrości na bliskie odległości teoretycznie osiągalna jest fotografia zbliżeniowa. Dzięki temu możemy uzyskać powiększenie 1:13 (gdy weźmiemy pod uwagę współczynnik krotności matrycy, realna skala odwzorowania w tym trybie, odniesiona do formatu małoobrazkowego, wynosi 1:2.1).
Elementy sterowania
Testowany smartfon ma typowy dla tego segmentu urządzeń zestaw elementów sterujących. Pod ekranem mamy fizyczny przycisk Home, zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych. Po jego lewej stronie zlokalizowano dotykowy guzik dający dostęp do ostatnio używanych aplikacji, a po prawej przycisk „wstecz”.
Zasilanie i złącza
Górna krawędź skrywa niewielką szufladkę, w której umieszczamy kartę micro SD (do 200 GB) oraz micro SIM. Do jej wysunięcia konieczne jest umieszczenie niewielkiego szpikulca (widocznego na poniższym zdjęciu) w odpowiednim otworze.
Obok gniazda micro USB znajdziemy także wyjście słuchawkowe mini-jack, a także mikrofon i głośnik.
Wyświetlacz
W aparacie wykorzystano 5.1-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2560×1440 punktów. Chroniony jest on przed zniszczeniem przez szkło Gorilla Glass 4.
Czytelność i szczegółowość wyświetlanego obrazu jest znakomita. Kolory są bardzo żywe, można wręcz odnieść wrażenie, że zbyt intensywne. Gdy patrzymy na ekran pod kątem, dostrzegamy niebieskawo-zielony zafarb. Jasność wyświetlacza możemy regulować ręcznie, bądź zdać się na automatykę. Nawet przy silnym słońcu korzystanie z urządzenia nie nastręcza większych problemów.
Drugi aparat
Należy też wspomnieć o przednim aparacie, którego głównym przeznaczeniem jest wykonywanie autoportretów. Maksymalna rozdzielczość zdjęć to 5 megapikseli, a filmów – 2560×1440 pikseli (QHD). Jasność obiektywu jest identyczna jak w przypadku głównej kamery i wynosi f/1.7.