Wczoraj o godzinie 11 odbyło się uroczyste otwarcie XVI Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO w Łodzi. Tym samym rozpoczęła się kolejna edycja tej najstarszej, cyklicznej imprezy fotograficznej, która potrwa do jutra.
Rok 2013 można bez wątpienia nazwać rokiem komet, nic więc dziwnego, że nie mogło ich zabraknąć w naszym cyklu pt. „Niebo przez lornetkę” – tym bardziej, że lornetki są instrumentami wręcz idealnymi do ich obserwacji.
Kilka lat temu pojawiły się na rynku pierwsze aparaty z możliwością rejestracji wideo. Mimo wielu swoich ograniczeń, stały się popularnym narzędziem dla miłośników filmowania. A wszystko dzięki większym rozmiarom matrycy i szerokiej gamie wymiennych obiektywów fotograficznych.
Dzisiaj, czyli 6 marca 2013 roku w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której mogliśmy obejrzeć prezentowane produkty firmy Fujifilm. Zapraszamy do krókiego opisu naszych pierwszych wrażeń z użytkowania aparatu Fujifilm X20 oraz do obejrzenia zdjęć przykładowych nim wykonanych.
Fufjilm FinePix X100S miał swoją premierę na początku stycznia bieżącego roku. Jest on następcą docenianego przez wielu zarówno amatorów jak i profesjonalnych fotografów modelu X100. Przy tworzeniu nowego wcielenia tego wyjątkowego kompaktu bazowano na trzech głównych założeniach.
Dotychczas omawiałem decyzje, jakie należy podjąć na długo przed prawdziwą wyprawą. Ale kiedy już skompletujesz odpowiedni sprzęt, będziesz musiał nauczyć się z niego korzystać. Po prostu musisz umieć wycisnąć z niego, ile tylko się da.
Olympus Tough TG-1 już w dniu swojej premiery, która odbyła się na początku maja 2012 roku, wzbudził spore zainteresowanie potencjalnych nabywców. Aparat wyróżniał się solidną, wodoodporną do 12 metrów obudową, obiektywem o odpowiedniku ogniskowych 25–100 mm i świetle f/2.
Niniejszy artykuł stanowi fragment książki pt. „Portrety. Kreatywna fotografia” autorstwa Harolda Davisa wydanej przez wydawnictwo Helion S.A. – red. Inne książki wydawnictwa Helion S.
Ziemia, planeta na której mieszkamy, krąży wokół typowej lecz samotnej gwiazdy. Miejsce, w którym żyjemy narzuca pewien sposób patrzenia na Wszechświat i przez wiele lat osobom nawet związanym zawodowo z astronomią wydawało się, że większość gwiazd to obiekty pojedyncze.
Aparaty z serii Lumix G należą do kategorii DSLM (ang. Digital Single Lens Mirrorless) - jednoobiektywowych aparatów cyfrowych bez lustra, potocznie w Polsce nazywanych bezlusterkowcami. System Lumix G składa się obecnie z 4 modeli aparatów i 17 modeli obiektywów widocznych na zaprezentowanym poniżej zdjęciu.
Niniejszy artykuł stanowi fragment książki pt. „Kalejdoskop fotografii. Między techniką a sztuką” autorstwa Leszka Pękalskiego wydanej przez wydawnictwo Helion S.A. – red. Inne książki wydawnictwa Helion S.
Aby tradycji stało się zadość, redakcja Optyczne.pl już po raz szósty zorganizowała uroczyste podsumowanie Plebiscytu na Produkt Roku 2012 wg Czytelników Optyczne.pl. Podobnie jak w poprzednich latach spotkanie odbyło się w restauracji „Honoratka” na warszawskim Starym Mieście.
Od ponad dwóch lat możemy śledzić rozwój linii aparatów, która dzięki swojej unikalnej konstrukcji wyłamuje się z powszechnie przyjętych podziałów. Chodzi tu o konstrukcje wykorzystujące technologię przeźroczystego, nieruchomego lustra (Translucent Mirror) produkowane przez firmę Sony.
Premiera pierwszego aparatu z serii Lumix G – modelu DMC-G1 – miała miejsce 12 września 2008 roku, czyli już ponad 4 lata temu. Był to jednocześnie pierwszy na świecie model należący do kategorii DSLM (ang.
Za oknem śnieg, a na kalendarzu już niemal połowa grudnia. Oznacza to, że ten, kto jeszcze nie myślał o prezentach świątecznych dla swoich najbliższych, powinien zacząć zastanawiać się, czym ich obdarować.