Pisząc poprzednim razem o początkach firmy Olympus, wspominaliśmy, że regularna sprzedaż eksportowa mikroskopów trwa w najlepsze od 1921 roku - to już 88 lat! Oczywiście mylny jest pogląd, że Olympus zajmuje się wyłącznie mikroskopami i przez ostatnie 88 lat przeszedł on długą drogę, podnosząc kolejne poprzeczki w wielu dziedzinach zaawansowanych technologii.
Większość czytelników Optyczne.pl doskonale kojarzy markę Olympus z fotografią, natomiast wiele osób zna tę firmę również ze względu na produkowane przez nią urządzenia medyczne i mikroskopy. Zdarzają się niekiedy osoby, którym „Olympus” niewiele mówi.
W dniu dzisiejszym Pentax zaprezentował nową lustrzankę cyfrową serii K oznaczoną jako K-7. Premiera nowego aparatu była co prawda wyczekiwana, ale termin i jej przedmiot okazały się swojego rodzaju niespodzianką dla użytkowników.
Nikkor-P 10.5 cm f/2.5 to jeden z ciekawszych obiektywów tej firmy. Jego pierwsze wersje powstały już w roku 1948 i były przeznaczone do dalmierzy. Były przy tym prawie dokładną kopią klasycznych Sonnarów i składały się z 5 elementów ustawionych w 3 grupach.
Druga część naszych pojedynków pomiędzy najstarszymi i najmłodszymi obiektywami z bagnetem F nadal będzie obracać się wokół ogniskowych klasy 50 mm, a więc odpowiadających klasycznemu pełnoklatkowemu standardowi.
Serię pojedynków obiektywów z okazji 50-lecia bagnetu F rozpocznie starcie Nikkora-S 5.8 cm f/1.4 z Nikkorem AF-S 50 mm f/1.4G. W tym przypadku wiemy, w zasadzie bardzo dokładnie, ile lat dzieli oba obiektywy.
Dziś firma Nikon pokazała nową amatorską lustrzankę D5000 i nowy obiektyw szerokokątny AF-S DX 10-24mm f/3.5-4.5G ED przeznaczony dla lustrzanek z matrycami DX. Dzięki uprzejmości firmy Nikon Polska obie te nowości na krótką chwilę, kilka dni przed oficjalną premierą, trafiły w nasze ręce.
Nikon F, czyli stary duch w nowym ciele Mimo, że Nikona F zwykło nazywać się aparatem rewolucyjnym, ponadczasowym, czy kultowym, jego konstrukcja nie powstała od podstaw. Od strony mechanicznej pierwsza lustrzanka Nikona przejęła wszystkie bez wyjątku rozwiązania techniczne zastosowane w Nikonie SP.
Mijająca w tym roku 50. rocznica wprowadzenia przez Nikona mocowania bagnetowego „F” to dla wielu sympatyków marki okazja do bliższego przyjrzenia się fenomenowi lustrzanek Nikona. Bo przecież nie sam bagnet jest tu najważniejszy (to zaledwie metalowy pierścień z wycięciami przykręcony 4 śrubami do korpusu), znacznie ważniejsze wydają się być losy pierwszego korpusu w bagnet ten wyposażony, czyli Nikona F.
W dniu dzisiejszym, o godzinie 12, w warszawskim klubie ZEN Jazz Bistro obyła się konferencja prasowa poświęcona prezentacji nowych aparatów firmy Casio: EX-FS10, EX-FC100, EX-Z400, EX-Z270 i EX-S12.
Dzisiaj przed południem mieliśmy możliwość uczestniczenia w konferencji prasowej poświęconej najnowszej lustrzance E-Systemu - Olympusowi E-620. Organizatorem spotkania była oczywiście firma Olympus Polska.
Plebiscyt na Produkt Roku staje się już tradycją naszego portalu. Po debiucie tej imprezy w zeszłym roku, zachęceni powodzeniem, zdecydowaliśmy się na wypisanie jej do naszego kalendarza na stałe. Nie tak dawno poznaliśmy troje szczęśliwców, którzy zostali wylosowani spośród wszystkich głosujących na Produkt Roku 2008.
Dziś w południe odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowym produktom marki Olympus. Duża grupa dziennikarzy i osób związanych z rynkiem fotograficznym spotkała się w restauracji Magdy Gesler - AleGloria, gdzie firma Olympus Polska pokazała dzisiejsze nowości.
We wrześniu nasz serwis, wspólnie ze sponsorem - firmą K-Consult - ogłosił konkurs fotograficzny "Pro-Choice - skompletuj fotograficzne emocje" dotyczący miejsca, które budzi emocje.
Każdy producent obecny na rynku wystarczająco długo – bez względu na to, z jakiej branży się wywodzi - miał w swojej ofercie modele, które przeszły do historii. Dlatego, że cieszyły się ogromną popularnością, były szczególnie innowacyjne lub niezwykłe, czy wyprzedzające swoją epokę.