Pod koniec poprzedniego odcinka wspomnieliśmy o nowym systemie, jaki Canon zamierzał wprowadzić na rynek w 50-tą rocznicę powstania firmy. Mowa oczywiście o systemie EOS, który jest bohaterem dwóch ostatnich odcinków naszego cyklu artykułów, dotyczących lustrzanek Canona.
Dziś w południe, firma Sony Poland zorganizowała konferencję prasową z okazji wprowadzenia na rynek dwóch aparatów kompaktowych Sony Cyber-shot TX1 i WX1 oraz współpracującej z nimi ruchomej stacji dokującej - Party-shot IPT DS1.
W ostatnim odcinku naszego cyklu wspomnieliśmy, iż już w 1964 r. pojawiły się głosy, że firma Canon planuje opracować innowacyjną, zaawansowaną lustrzankę, która zadowoli nawet najbardziej wymagających profesjonalistów.
Wczoraj zakończył się II Zlot Czytelników Optyczne.pl. Trwająca przez 2 dni impreza skupiła w dolnośląskim Brunowie 50 sympatyków fotografii i optyki czytających Optyczne.pl i dyskutujących na naszym forum.
W trakcie wizyty w fabryce Zeissa w Wetzlar (patrz: \'\'Wizyta w niemieckich fabrykach Zeissa, RUAG i EAW\'\') mieliśmy możliwość zobaczenia nowego urządzenia obserwacyjnego firmy Zeiss. Jest nim PhotoScope 85 T* FL - luneta obserwacyjna o średnicy obiektywu 85 mm i dająca powiększenia w zakresie 15-45x, ale posiadająca wbudowany aparat fotograficzny z matrycą CCD o rozdzielczości 7-milionów pikseli i rozmiarze 1/2.
W związku z często pojawiającymi się pytaniami o podobnej treści, które zadajecie nam na forum, w listach i w komentarzach pod testami oraz nowościami, zdecydowaliśmy się na zapoczątkowanie działu FAQ, który będzie sukcesywnie rozszerzany.
Lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku przyniosły bardzo dynamiczny rozwój firmy Canon, nie tylko na polu aparatów fotograficznych, ale również urządzeń biznesowych takich jak kalkulatory i kserokopiarki.
Firma M. K. Szuster dystrybutor optyki Zeiss i asortymentu myśliwskiego, zorganizowała dla dziennikarzy związanych z branżą optyczną i strzelecką kameralny wyjazd do trzech niemieckich fabryk, których produktami dystrybuuje.
W maju bieżącego roku minęło 50 lat od premiery pierwszej lustrzanki Canona, którą był zaprezentowany w 1959 roku aparat Canonflex. W tym czasie firma była już znana między innymi z rozpoczętej już w latach trzydziestych ubiegłego wieku produkcji aparatów dalmierzowych.
W maju br. minęło 50 lat odkąd na rynek trafiła pierwsza lustrzanka sygnowana logo Canon. Był to zaprezentowany w maju 1959 roku model Canonflex, który pracował z filmem 35 mm. Jednak historia Canona rozpoczęła się wiele lat wcześniej, dlatego grzechem byłoby nie cofnąć się do tego okresu i nie napisać kilku zdań o początkach działalności firmy.
Ponieważ nasze artykuły z okazji 50-lecia bagnetu F, w których porównywaliśmy stare obiektywy z ich nowymi odpowiednikami cieszyły się ogromnym powodzeniem zarówno w Polsce jak i za granicą, zdecydowaliśmy się wykonać takie porównanie także dla obiektywów Olympusa.
Krzysztof Mularczyk: Za początek Systemu 4/3 uznaje się rok 1999. Kiedy Olympus zaczął myśleć o Mikro 4/3? Akira Watanabe: Pomysł stworzenia systemu bez lustra pojawił się jeszcze zanim uruchomiony został projekt 4/3.
Chcąc omówić system lustrzanek analogowych Olympus OM, podobnie jak w przypadku historii Olympusa Pen, znów musimy zacząć od postaci Yoshihisa Maitani. Jak zapewne wielu Czytelników pamięta, był on nie tylko konstruktorem aparatów, ale także miłośnikiem fotografii, który na swoje piesze wycieczki zwykł zabierać lustrzankę z sześcioma lub nawet siedmioma obiektywami.
Zapewne wiele osób zaintrygowanych jest aparatem Olympus Pen. Celem bliższego poznania tego, już nie aparatu, lecz zjawiska, należy bliżej zapoznać się z osobą pewnego człowieka, twórcy tej niezwykłej historii.
Wczoraj późnym wieczorem odbyła się w Berlinie huczna premiera E-P1 - pierwszego aparatu marki Olympus należącego do systemu Mikro 4/3. Do ostatniej chwili jakiekolwiek informacje o tym aparacie były usilnie skrywane przed dziennikarzami.