Do naszej redakcji trafiły kolejne modele ekskluzywnych statywów marki Induro, która od pewnego czasu jest dostępna w Polsce. Wśród nich jest ciekawy model przeznaczony dla filmowców. Zrobił on nas szczególne wrażenie, ale o tym za chwilę.
Dzień przed oficjalną premierą mieliśmy okazję zapoznać się najnowszym bezlusterkowcem firmy Olympus - modelem OM-D E-M5 Mark II. Zapraszamy do opisu naszych pierwszych wrażeń z użytkowania tego aparatu.
Dnia 4 lipca 1054 roku chińscy astronomowie odnotowali pojawienie się nowej gwiazdy w rejonie nieba, który dzisiaj określamy mianem konstelacji Byka. To, co zwracało szczególną uwagę, to jasność tej nowej gwiazdy.
Fotografia cyfrowa przyzwyczaiła nas do tego, że różnego autoramentu wyświetlacze pokazują praktycznie wszystko to, co „widzi” obiektyw. Stworzenie skutecznego systemu celowniczego było od początku historii fotografii jednym z najważniejszych i najbardziej skomplikowanym wyzwaniem stojącym przed konstruktorami.
Zdjęcie wykonano: aparat: Canon EOS 5D, obiektyw: Canon 50 mm f/1.4, czas ekspozycji: 26 min, f/3.5, ISO 100 Wyspa Wielkanocna jest najbardziej samotnym okruchem lądu na naszej planecie. Z niewielkiej wysepki, zwanej przez samych mieszkańców Rapa Nui, do brzegów Chile jest 3,7 tysiąca kilometrów.
Aby tradycji stało się zadość, redakcja Optyczne.pl już po raz siódmy zorganizowała uroczyste podsumowanie Plebiscytu na Produkt Roku według Czytelników Optyczne.pl. Podobnie jak w poprzednich latach spotkanie odbyło się w restauracji „Honoratka” na warszawskim Starym Mieście.
Od zarania dziejów ludzie pragnęli robić zdjęcia możliwie szybkimi seriami i jak najtańszymi aparatami. Może trochę przesadzam, ale coś w tym jest. Na przestrzeni fotograficznych dziejów ujawniło się kilka ułomności lustrzanek jednoobiektywowych.
Decydując się na zakup lustrzanki cyfrowej, na początku stoimy przed wyborem systemu, który najbardziej przypasuje naszym potrzebom i upodobaniom. Najczęściej zaczynamy od porównywania parametrów i funkcji aparatów, aktualnie będących w naszym zasięgu finansowym.
Jeszcze ładnych kilka lat temu, wybór aparatu do astrofotografii ograniczał się w zasadzie do sprzętu tylko jednej firmy. Aparaty firmy Olympus wykorzystywano do najróżniejszych typów fotografii, ale fotografia nocna była jedną z ostatnich jaka przychodziła do głowy.
Zawsze marzyłem, aby zobaczyć Amerykę Południową. Niestety ceny wycieczek i biletów lotniczych dość skutecznie uniemożliwiały mi spełnienie moich pragnień. Jednak, gdy pewnego dnia pojawiła się promocja na loty z Berlina do Santiago, nie zastanawiałem się zbyt długo i za 3000 zł kupiłem trzy bilety dla całej rodziny.
W związku z trwającą obecnie akcją Cash Back organizowaną przez firmę Canon, w ramach której można otrzymać zwrot gotówki za zakupiony sprzęt, przygotowaliśmy dla Was opis kilku produktów, które objęte są niniejszą promocją.
Dostępny jest nowy przewodnik: Jaka karta pamięci do aparatu, kamery sportowej lub drona? Kupując aparat często skupiamy się niemal wyłącznie na samym urządzeniu, zapominając, że są też inne elementy zestawu, na które warto zwrócić uwagę, np.
Lustrzanka dwuobiektywowa na taśmę 35mm, z wbudowanym silnikiem napędzającym migawkę i przesuw taśmy, która swobodnie zmieści się w pudełku po papierosach? Brzmi nieco nieprawdopodobnie, a jednak te wszystkie cechy posiada niezwykły szwajcarski aparat – Tessina 35a.
Przed kilkoma minutami firma Drift Innovation zaprezentowała ósmą generację swojej kamery sportowej. Nowy produkt o nazwie Stealth 2 musi obecnie konkurować na dość zatłoczonym rynku tego typu produktów i dlatego producent zdecydował się wprowadzić w nim liczne zmiany w stosunku do modelu HD Ghost.
Mieliśmy okazję sprawdzić, jak w praktyce pracuje się z aparatami i obiektywami marki Samsung z serii NX. Zabraliśmy je w plener górski. Popracowaliśmy z nimi również w studio. Zobaczcie zdjęcia, przeczytajcie nasze wnioski i dowiedzcie się więcej o tych ciekawych produktach.