Lustrzanka dwuobiektywowa na taśmę 35mm, z wbudowanym silnikiem napędzającym migawkę i przesuw taśmy, która swobodnie zmieści się w pudełku po papierosach? Brzmi nieco nieprawdopodobnie, a jednak te wszystkie cechy posiada niezwykły szwajcarski aparat – Tessina 35a.
Przed kilkoma minutami firma Drift Innovation zaprezentowała ósmą generację swojej kamery sportowej. Nowy produkt o nazwie Stealth 2 musi obecnie konkurować na dość zatłoczonym rynku tego typu produktów i dlatego producent zdecydował się wprowadzić w nim liczne zmiany w stosunku do modelu HD Ghost.
Mieliśmy okazję sprawdzić, jak w praktyce pracuje się z aparatami i obiektywami marki Samsung z serii NX. Zabraliśmy je w plener górski. Popracowaliśmy z nimi również w studio. Zobaczcie zdjęcia, przeczytajcie nasze wnioski i dowiedzcie się więcej o tych ciekawych produktach.
W poprzednich artykułach cyklu „Legendarne obiektywy” poświęconych optyce Nikkor, przedstawiliśmy kołowe konstrukcje typu „rybie oko”, dwa ciekawe obiektywy medyczne oraz całą rodzinę krótkich makroobiektywów.
W ostatnich latach filmowcy bardzo chętnie sięgają nie po kamery, ale po aparaty, które niejednokrotnie przewyższają możliwościami kamery o podobnym budżecie. Wynika to bardzo często z wysokiej jakości obrazu oraz możliwości korzystania z wymiennej optyki, która zapewnia efekty, których nie zaoferuje żadna kamera wyposażona we wbudowany obiektyw.
Fotografię najbardziej lubię oglądać na papierze. Dziś, kiedy do pamięci komputerów co sekundę trafiają zdjęcia w ilości, o której świat nie słyszał przez wcześniejsze dziesięciolecia, obraz który pojawia się wyłącznie na ekranie komputera, tabletu czy telewizora wydaje mi się być z jednej strony zbyt ulotny, z drugiej zbyt pospolity.
Prawdopodobnie każdy miłośnik fotografii prędzej czy później musi zmierzyć się z problemem przechowywania zdjęć. W czasach, gdy matryce naszych aparatów mają po kilkadziesiąt milionów pikseli, a zdjęcia w formacie JPEG potrafią ważyć nawet 30 MB, okazuje się, że znalezienie wygodnego i bezpiecznego nośnika dla naszych fotografii nie jest w cale takie proste.
Wczoraj zakończył się organizowany przez naszą redakcję dwudniowy Festiwal Optyczny. Odbył się on w malowniczo położonym, XIX-wiecznym pałacu w miejscowości Łochów, ok. 70 km od Warszawy. Na zlot przyjechało prawie 120 osób z całej Polski, a dzięki obecności kilkunastu partnerów, mieli oni możliwość testowania rozmaitego sprzętu fotograficznego.
Za sprawą krakowskiej firmy CSI, we wrześniu tego roku, w końcu na polskim rynku pojawiły się produkty amerykańskiej marki INDURO. Są to m.in. profesjonalne statywy, głowice i monopody. Mieliśmy okazję zapoznać się z nimi.
Optyka prawie każdej współczesnej lornetki składa się z trzech podstawowych elementów czyli obiektywu, który zbiera światło, układu odwracającego oraz okularu, który decyduje o powiększeniu i polu widzenia.
Trudno powiedzieć kiedy powstała pierwsza lornetka. Pomysł połączenia ze sobą dwóch lunet nie był trudny do wymyślenia i pewnie pojawił się niewiele później niż na początku XVII wieku, kiedy to weszły do użytku pierwsze lunety.
Pentax K-S1 został zaprezentowany pod koniec sierpnia br. i od razu wzbudził sporo emocji. Przyczyną tego poruszenia był przede wszystkim wygląd lustrzanki, która bardziej przypomina kompakt skierowany do amatorów niż wyposażony w 20-megapikselową matrycę APS-C aparat z wymienną optyką.
Fujifilm X100T to już trzecie wcielenie stylowego aparatu kompaktowego japońskiego producenta. Zaprezentowane do tej pory modele X100 oraz X100s zostały ciepło przyjęte przez użytkowników, a niejeden entuzjasta fotografii spogląda na nie zazdrosnym okiem.
Jeszcze przed oficjalną premierą mówiło się, że Samsung NX1 może być największą ciekawostką tegorocznych targów w Kolonii. Do swojego bezlusterkowca koreański gigant zdecydował się bowiem włożyć matrycę CMOS BSI formatu APS-C o efektywnej rozdzielczości 28.
Prezentując model GM1, Panasonic pokazał, że można wyprodukować bezlusterkowca wyposażonego w stosunkowo dużą matrycę, zachowując naprawdę niewielkie rozmiary korpusu. Dzisiejsza premiera Lumixa GM5 pokazała nam, że producent zamierza rozwijać tę serię aparatów i udoskonalać kolejnych jej przedstawicieli.