W kolejnym i przy okazji ostatnim odcinku serii przyjrzymy się bliżej pracy aparatu i możliwości korekcji jego zachowania. Kluczową kwestią jest zrozumienie, że typowy aparat fotograficzny nie jest przeznaczony do dokładnego odwzorowania kolorów.
Funkcja 4K Photo w aparatach Panasonic jest znana nie od dziś - posiadają ją kompakty Lumix LX100, FZ1000, FZ300, TZ80 oraz TZ100, a także bezlusterkowce Lumix G7, GX8, GX80 oraz GH4. W swoim najnowszym flagowcu - modelu Lumix GH5 - inżynierowie japońskiej firmy poszli o krok dalej i zaprezentowali tryb zdjęć seryjnych 6K.
Niedawno prezentowaliśmy nowe pendrive\'y firmy Lexar. Teraz przyszedł czas na nośniki danych bliższe profesjonalnym fotografom i filmowcom - karty pamięci. Zapraszamy do przeglądu wybranych produktów.
Z racji tego, że do naszej redakcji trafiło kilka pendrive\'ów marki Lexar, postanowiliśmy zrobić przegląd wybranych nośników pamięci USB znajdujących się w ofercie tego producenta. Markę Lexar z pewnością kojarzą osoby, które kupowały kiedyś jakiś nośnik pamięci.
Lustrzanki EOS wciąż stanowią niezwykle ważną gałąź produktów fotograficznych marki Canon, czego wyrazem są m.in. dzisiejsze premiery. EOS 77D oraz 800D to generalnie amatorskie konstrukcje, choć nie brak im szeregu funkcjonalnych rozwiązań.
Dzisiaj mieliśmy szansę zapoznać się z nową lustrzanką cyfrową segmentu entry-level ze stajni Canona – EOS-em 800D. EOS 800D jest bezpośrednim następcą aparatu EOS 750D, który swoją premierę, wraz z odrobinę bardziej zaawansowanym EOS 760D, miał równo 2 lata temu.
W poprzednim odcinku „przygód z monarchią” opowiedzieliśmy jaka była geneza lornetek dachowych w firmie Nikon i jak ewoluowały one w kierunku aktualnej serii Monarch. Dziś opowiemy, jak te produkty sprawują się praktycznie w różnych zastosowaniach terenowych i jak torują sobie drogę do użytkowników oczekujących solidnej lornetki.
Pentax KP to zaawansowana lustrzanka, która odziedziczyła większość rozwiązań i podzespołów po modelu K-3 II, a część po K-1 (np. procesor obrazowy PRIME IV). W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć najważniejsze aspekty nowego aparatu.
Swoją przygodę z nurkowaniem rozpocząłem w 2010 roku. Przez ostatnie 7 lat stworzyłem w głowie listę wymarzonych miejsc, w których chciałbym zejść pod powierzchnię wody. Niestety moje hobby nie należy do najtańszych, a miejsca, które chciałbym odwiedzić, są znacznie oddalone od naszego kraju.
W kwietniu 1945 roku III Armia USA pod dowództwem George\'a S. Pattona weszła do Jeny, zajmując tym samym zakłady Carl Zeiss Jena. Według relacji świadków fabryka, pomimo intensywnych bombardowań prowadzonych przez aliantów, była zachowana w dobrym stanie.
Na początku stycznia każdego roku, tradycyjnie organizujemy uroczyste podsumowanie Plebiscytu na Produkt Roku według Czytelników Optyczne.pl. Podobnie jak w latach poprzednich spotkanie odbyło się w restauracji „Honoratka” na warszawskim Starym Mieście.
Panasonic Lumix GH4 miał premierę na początku lutego 2014 roku i był pierwszym bezlusterkowcem na rynku oferującym możliwość filmowania w jakości 4K. Co ciekawe, pierwsze plotki dotyczące jego następcy pojawiły się już w drugiej połowie 2015 roku, a jego premiery spodziewano się w targach CP+ w zeszłym roku.
W naszym cyklu artykułów dotyczących legendarnych lornetek nie mogło zabraknąć produktów wschodnioniemieckiego Zeissa, którego fabryka mieściła się w mieście Jena (a później w niedalekim Eisfeld). Dla osób mieszkających w Europie Zachodniej czy w Stanach Zjednoczonych nie były to może lornetki najlepsze, ale na pewno charakteryzujące się świetnym stosunkiem jakości do ceny.
Jak zwykle przed urlopem, stanąłem przed wyborem aparatu fotograficznego, który wezmę ze sobą na wyjazd. Skorzystałem z propozycji firmy Panasonic i zdecydowałem się na najmniejszy i najlżejszy z aktualnie dostępnych u dystrybutora zaawansowanych modeli, mianowicie Lumix LX15.
Matryce bezlusterkowców Fujifilm znane są z dobrej pracy na wysokich czułościach. Nic więc dziwnego, że zawsze chciałem je intensywniej przetestować w warunkach astrofotografii krajobrazowej. Okazja nadarzyła się na przełomie września i października 2016 roku, przy okazji naszej kolejnej Fotomisji na Lofoty.