Wstęp Urok klasycznych lornetek polega na tym, że są to instrumenty dające bardzo dużo radości z obserwacji, jednocześnie będąc urządzeniami o niezwykle prostej konstrukcji. Jeśli pominiemy lornetki z zoomem, to jedynym mechanizmem w lornetce jest mechanizm ustawiania ostrości.
Fujifilm HS20 EXR to przedstawiciel aparatów, które cieszą się ogromną popularnością wśród klientów sklepów fotograficznych. Nie jest to dziwne, ponieważ w stosunkowo niewielkim korpusie i przystępnej cenie otrzymujemy aparat o ogromnych możliwościach.
Święta już za kilka dni, zatem najwyższa pora zastanowić się nad tym, co warto kupić bliskiej osobie, która interesuje się fotografią. Pierwszą rzeczą, która zapewne wielu osobom wpada do głowy, to kupno aparatu lub też obiektywu.
Fotografia studyjna kojarzy się zazwyczaj z wielkopowierzchniowym studiem wielkości hangaru lotniczego, z rozstawionym ogromnym tłem i niezliczoną liczbą lamp. Fotograf używa wtedy aparatu o rozmiarach co najmniej słusznych, a wokół niego jak w ulu uwija się ekipa asystentów i oświetleniowców.
Wykonywanie panoramicznych ujęć to jeden z najbardziej efektownych sposobów na pokazanie miejsca, w którym byliśmy. Piękne i szerokie krajobrazy, czy też ciekawa architektura, niejednokrotnie zmuszają nas do tego, aby podnieść aparat i nacisnąć spust migawki zapisując obraz, jaki widzimy w elektronicznej pamięci.
Spośród całej oferty Nikon Sport Optics, mikroskopy polowe należą do najmniej znanych produktów. Jest tak częściowo dlatego, że wśród mikroskopów nie ma takiej konkurencji jak wśród lornetek, a obserwacje przez mikroskop nie są tak fascynujące jak podglądanie życia ptaków lunetami.
Góry to piękne krajobrazy, bliski kontakt z surową przyrodą i niebo nieomal na wyciągnięcie ręki. Niezależnie od pory roku górskie szczyty przyciągają wiele osób bez względu na to, czy są tylko niedzielnymi turystami, czy też mają ambicję pokonywania kolejnych granic wysokości.
Patrząc na świat przez wizjer aparatu i kadrując zdjęcia, można szybko zauważyć, że jeden krok czyni ogromną różnicę. Metr do przodu, pół metra do tyłu, trochę niżej lub wyżej, a obraz w wizjerze potrafi ułożyć się w doskonałą kompozycję.
Chcąc opisać praktyczne pola zastosowań systemu aparatów Olympus PEN, nie sposób pominąć fotografii podwodnej. Firma Olympus, jako jedyny producent bezlusterkowców, oprócz bogatego systemu aparatów kompaktowych z wymienną optyką oraz obiektywów do nich, oferuje także liczne akcesoria podwodne pozwalające na bezpieczne nurkowanie ze sprzętem na głębokościach dochodzących do 45 m.
Rozpoczęty 3 listopada objazd po Polsce firmy BEiKS dotarł dzisiaj do Warszawy. Jest to już szósta edycja tej corocznej imprezy, skierowanej przede wszystkim do osób z branży film-wideo-foto, agencji filmowych i reklamowych, filmowców i producentów kina niezależnego, operatorów, fotografów oraz innych osób pracujących bądź pasjonujących się tą branżą.
Firma Panasonic zaprezentowała dzisiaj nowy aparat z wymiennymi obiektywami, model Lumix DMC-GX1. Aparat wywodzi się z serii GFx, rozpoczyna jednak nową linię bezlusterkowców charakteryzujących się małymi wymiarami i niską wagą przy zachowaniu wysokiej jakości obrazu i dobrej funkcjonalności.
Wiele Pań zainteresowanych rozwijaniem swoich fotograficznych pasji poszukuje idealnego aparatu dla siebie. Zdecydowana większość kobiet, które korzystają z aparatów fotograficznych, wspomina o tym, że bardzo istotny jest dla nich mały rozmiar i niska waga sprzętu, który ze sobą noszą.
System Mikro Cztery Trzecie rozwija się już od kilku lat, a firma Olympus sukcesywnie poszerza swoją ofertę sprzętu w tym segmencie. Cieszy fakt, że ciągle pojawiają się nowe produkty i nowe rozwiązania służące fotoamatorom, którzy zdecydowali się na zakup aparatów Mikro Cztery Trzecie.
Adrian Warwas – Head of Export Non Hunting Channels Pytanie: Zacznijmy od historii. Kiedy i jak zaczęła się historia lornetek marki Steiner? Kiedy pojawiły się pierwsze modele i jakie miały parametry? Odpowiedź: Firma Steiner-Optic GmbH została założona w 1947 roku w Bayreuth przez Karla Steinera, pioniera w tej dziedzinie.
Po opublikowaniu 13.5-gigapikselowej panoramy Warszawy pojawiły się komentarze mówiące, że jej wykonanie sprzętem wartości kilkudziesięciu tysięcy było „trywialne”. Nie bardzo się z tym zgadzamy bo nawet, gdyby kosztował on parę milionów, to jeszcze trzeba umieć z niego skorzystać.